У Києві відкрилася виставка «Нью-Йорк — Іловайськ: Вибір», присвячена пам’яті українця зі США Маркіяна Паславського з позивним «Франко», бійця добровольчого батальйону «Донбас», який загинув у серпні 2014 року в Іловайську.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Виставка відкрилась у Музеї української діаспори, серед її організаторів — цей музей, Музей Майдану, Музей історії Києва, родина і побратими Паславського.

Відвідувачі експозиції можуть побачити основні етапи життя Паславського: він народився у США в родині вихідців з України, відвідував українську школу та був учасником організації «Пласт».

На виставці є родинні фотографії, особисті речі «Франка», передані музею його рідними. Експозиція буде відкритою до 20 жовтня.

Маркіян Паславський народився у Нью-Йорку в 1959 році, працював інвестиційним банкіром, закінчив військову кар’єру у званні майора армії США. Він переїхав до України наприкінці 90-х, заснував агрофірму «Росава-К» на Київщині.

Паславський був активним учасником Революції Гідності, з початком війни пішов до батальйону «Донбас». Він загинув 9 серпня 2014 року в Іловайську. Похований у Києві на Аскольдовій могилі.

У вересні 2015 року президент Петро Порошенко нагородив Паславського орденом Данила Галицького (посмертно).

Поділитись: