У Києві під Північним апеляційним господарським судом кілька десятків людей вимагали змінити експерта, який вже рік проводить перевірку патента на препарат лопінавір/ритонавір компанії AbbVie для ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

Протестувальники вимагали замінити експерта, працівника Інститу ендикрологіі і обміну речовин ім. Комісаренка, якого рік тому призначив суд для перевірки патенту на ліки компаніі AbbVie .

Під час акції 17 січня учасники акції спалили 370 мільйонів несправжніх гривень як символ марно витрачених, за словами учасників акції, за рік грошей через зволікання з експертизою патента.

За словами голови благодійного фонду «100 відсотків життя» Дмитра Шерембея, в Україні 260 тисяч людей з ВІЛ, 90 тисяч перебувають на лікуванні. Він зазначає, якби в Україні провели експертизу та використовували дешевші аналоги препарату, то заощадили б 370 мільйонів гривень — цього має вистачити для 138 тисяч ВІЛ-позитивних.

Два з половиною роки тривають суди між організацією з ВІЛ-позитивними пацієнтами та компанією-виробником. Пацієнти вимагають скасувати патент на препарат лопінавір/ритонавір, що належить компаніі-виробнику AbbVie як застарілий і дозволити закуповувати дешевші аналоги цього препарату в інших виробників.

/Ірина Жовтоног

Поділитись: