У Києві на Майдані Незалежності люди вийшли на акцію «Свинарчуків за ґрати» й вимагали покарання для фігурантів справи про розкрадання в оборонці. Про це повідомляє кореспондентка Громадського з місця події.

Акцію організували учасники партії «Національний корпус» та організації «Національні дружини».

Учасники акції прийшли з прапорами України та розгорнули плакати із гаслами «Свинарчуків Порошенка за ґрати».

За порядком у центрі Києва стежать 1500 правоохоронців. Зокрема, на службу заступили поліцейські та військовослужбовці Національної гвардії України.

У Києві на Майдані Незалежності люди вийшли на акцію «Свинарчуків за ґрати»
Фото:

Максим Салій/Громадське

«Сьогоднішня акція — закономірне продовження попередніх акцій. Усі вимоги лишаються незмінними: коли будуть реальні покарання, ув’язнення?», — зазначив спікер організації «Національні Дружини» Ігор Вдовін у коментарі Громадському.

Він вимагає покарання для усіх фігурантів справи про розкрадання в оборонці, але насамперед Свинарчуків-Гладковських.

«Їх вже відсторонили. Добре. Ми з цим погоджуємося. Прокуратура повинна звітувати, на якому етапі проводиться розслідування. Мають бути реальні покарання для корупціонерів», — додав Вдовін.

Учасники акції протесту «Свинарчуків за ґрати» на Майдані Незалежності у Києві
Фото:

Максим Салій/Громадське

Як повідомляє кореспондент Громадського, до 15-20% присутніх на акції малозабезпечені верстви населення, які, ймовірно, заробляють на мітингах.

«Ми негативно ставимося до тенденції в Україні, яка стосується плати людям за акції. Тому «Нацкорпус» як політична партія розбудовує осередки. Справді, є моменти, пов’язані з організацією на місцях (в осередках «Нацкорпусу» — ред.) повідомлень про виїзди в Київ. Але ми жодним чином не платимо людям за акції — вважаємо, що це низько» — зазначив речник «Національного корпусу» Олександр Алфьоров у коментарі Громадському.

Також на акції чимало пенсіонерів та людей схожих на безхатьків. Здебільшого вони стоять відокремлено, групками під консерваторією, а також біля вул. Городецького.

Пенсіонери на акції протесту «Свинарчуків за ґрати» на Майдані Незалежності у Києві
Фото:

Богдан Кутєпов/Громадське

Від камер такі протестувальники відвертаються, проти чого вийшли — сформулювати не можуть, однак тримають плакати з тими ж гаслами, що й у більшості демонстрантів.

Люди на акції протесту «Свинарчуків за ґрати» на Майдані Незалежності у Києві
Фото:

Богдан Кутєпов/Громадське

До 15-20% присутніх на акції малозабезпечені верстви населення.
Фото:

Богдан Кутєпов/Громадське

Однак народний депутат, лідер партії «Нацкорпус» Андрій Білецький у коментарі кореспонденту Громадського заявив, що «звезені бабусі й алкоголіки — це спроба СБУ дискредитувати акцію протесту».

Народний депутат, лідер партії «Нацкорпус» Андрій Білецький (посередині) на акції протесту у Києві
Фото:

Богдан Кутєпов/Громадське

Нагадаємо, 16 березня представники Нацкорпусу в Полтаві закидали іграшковими свинями поліцейських під час візиту Порошенка.

Також 16 березня на Майдані Незалежності в Києві організації «Національний Корпус» та «Національні дружини» провели мітинг із вимогою до президента Петра Порошенка покарати причетних до розкрадань у оборонному секторі. Учасники акції також кидали іграшковими свинями в правоохоронців.

Поділитись: