Церемоніал пам'яті захисників Донецького аеропорту в Києві, 20 січня 2019
Фото:

Адміністрація президента

У Києві вшанували пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту, які тримали оборону 242 дні.

Участь у заходах в залі пам’яті захисників України взяли родичі загиблих військових, президент Петро Порошенко, міністр оборони Степан Полторак, керівництво Генерального штабу та ліцеїсти військових закладів Києва.

«Нам випала честь жити в один час із неймовірними героями, які вже стали легендою. Відбудуємо аеропорт Донецька, і на його високій диспетчерській вежі завжди майорітиме український прапор, який «кіборги» піднімали знову і знову під кулями і снарядами. Аеропорт стане кращим і сучаснішим. Аеропорт стане кращим, сучаснішим. Там злітатимуть і сідатимуть літаки звідусіль. І завжди будемо пам’ятати наших героїв», — заявив під час церемонії президент України Петро Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після перших боїв зрозуміли, що ми просто м'ясо — кіборг про Донецький аеропорт

19-20 січня 2015 року бойовики підірвали термінал Донецького аеропорту протикорабельними бомбами. Частина українських військових, які тримали оборону 242 дні, загинула під завалами від потужного удару, когось застрелили в бою, когось — у полоні. Досі ніхто не береться назвати точну кількість загиблих. Всі, хто обороняв аеропорт, хто загинув і хто залишився живим, увійшли в історію, як «кіборги». Утім, питанням для багатьох як військових, так і для цивільних, досі залишається - чи варто було обороняти «коробку зі скла», якою на той момент уже був аеропорт. Питання також — чому не укріплювали об’єкт, доки позиції українських військових були сильними.

Про оборону Донецького аеропорту український режисер Ахтем Сеітабалєв зняв фільм «Кіборги». А Національний банк України випустив монети з захисниками аеропорту.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: П`ять місяців полону. Спогади «кіборга»

Поділитись: