У Києві зростає кількість госпіталізацій через COVID-19

У Києві минулого тижня зафіксували вдвічі більше випадків коронавірусу, ніж за тиждень до цього. У столиці також зростає кількість госпіталізацій через COVID—19.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Так, з 11 до 17 липня у Києві зареєстрували 112 випадків захворювання, а з 18 до 24 липня — вже 245. Чи зросла кількість тестувань, Гінзбург не уточнила. Однак зауважила, що паралельно зі зростанням показника зафіксованих випадків у столиці збільшується і кількість важких випадків, коли пацієнтам доводиться лікуватися у клініках.

Посадовиця каже, що таке стрімке підвищення рівня захворюваності за один тиждень влітку має насторожити людей, а також нагадала, що в Києві люди можуть отримати вакцини проти коронавірусу у 112 вакцинальних центрах, які діють зокрема у торговельних центрах.

«Проте навіть проведена вакцинація з дотриманням рекомендованих термінів не привід нехтувати добре знайомими, але трохи забутими заходами безпеки: за можливості уникаємо скупчення людей у закритих приміщеннях, в укриттях під час «тривоги» надягаємо медичні маски, слідкуємо за гігієною рук», — каже Гінзбург.

Вона пояснила, що завдяки щепленням людина може не відчути хворобу, але все одно інфікуватиме інших, та порадила за найменших симптомів звертатися до лікаря.

Що передувало?

Раніше очільник МОЗ Віктор Ляшко розповідав про ймовірність зростання випадків COVID-19 в осінньо-зимовий період.

Він запевнив, що в Україні є препарати для лікування пацієнтів, засоби індивідуального захисту й тести, але можуть виникнути питання з поставками кисню — частина виробників в Україні перебуває там, де тривають активні бойові дії.

Ляшко закликав українців не нехтувати здоров’ям та за можливості переглянути вакцинальний статус: якщо не зробили друге щеплення або бустерне, то варто за нагоди його отримати.

Крім того, в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами. Для другого бустера застосовуватимуть мРНК-вакцину — в Україні це Pfizer. Бустерне щеплення вводитимуть з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.