У київському метрополітені вдалося врятувати життя завдяки нещодавно встановленому дефібрилятору

У метрополітені Києва його працівник 22 березня використав на станції «Палац Спорту» нещодавно встановлений там дефібрилятор і врятував життя пасажиру.

Про це повідомила менеджерка проєкту «База потреб лікарень — ДонорUA AID» Христина Ярмоліна.

Так, чоловіка вранці доправили у приймальне відділення кардіологічного корпусу Олександрівської клінічної лікарні Києва після успішної реанімації.

«Прочитайте ще раз і усвідомте. Врятоване життя! 56-річного чоловіка. На станції метро Києва. З використанням дефібрилятора. Через 10 годин з моменту події пацієнт орієнтований в часі, просторі, власній особі, без проявів неврологічного дефіциту. Що це означає? Вчасно і правильно надана невідкладна допомога», — наголошує Ярмоліна.

Вона зазначає, що за словами лікарів, врятував чоловіка поліцейський, який працює в метро.

«Тож, стоячи аплодуємо герою, який врятував сьогодні життя і всім-всім, хто бореться за встановлення дефібриляторів та навчання працівників метрополітену», — наголошує менеджерка «ДонорUA».

Дефібрилятори у київському метро

На початку березня їх та аптечки встановили на 19 станціях, зокрема на «Палаці спорту». Зробили це у межах проєкту «РеаніМетро».

Київський міський центр громадського здоров'я загалом закупив і передав підземці 52 дефібрилятори. Наразі керівництво метро думає над додатковою закупівлею обладнання.

Як наголошувала нам лідерка команди «РеаніМетро» Марія Назарова, з вересня 2018-го по лютий 2019 року в метро померли 15 людей від причин, не пов’язаних із падінням на колії, і це лише з новин у ЗМІ. А до червня 2019-го метро взагалі не вело офіційної статистики смертей у метро, крім падінь на колії.

Дефібрилятор у підземці може врятувати людині життя. Швидка дефібриляція подвоює шанси людини на виживання. Без масажу серця та дефібриляції шанси на виживання зменшуються на 7-10% з кожною хвилиною, зазначає «Американська асоціація серця».