На платформах 19 станцій столичного метро розмістили дефібрилятори та аптечки

У межах проєкту «РеаніМетро» в Київському метрополітені на 19 станціях встановили дефібрилятори — загалом столична підземка наразі налічує 52 станції.

Про це повідомляє пресслужба метрополітену.

Обладнання перебуває на платформах станцій «Лісова», «Дарниця», «Арсенальна», «Хрещатик», «Театральна», «Вокзальна», «Політехнічний інститут», «Шулявська», «Святошин», «Академмістечко».

Дефібрилятори з’явилися також на станціях «Почайна», «Контрактова площа», «Майдан Незалежності», «Площа Льва Толстого», «Олімпійська», «Лук’янівська», «Золоті ворота», «Палац спорту», «Осокорки».

«Київський міський центр громадського здоров'я» закупив і передав підземці 52 дефібрилятори. Передбачені проєктом аптечки також розмістили на станціях. Наразі керівництво підземки думає над додатковою закупівлею обладнання.

На станціях метро працюють правоохоронці Управління поліції в метрополітені та представники Муніципальної варти Києва — вони готові надавати медичну допомогу пасажирам у разі потреби.

Водночас у метрополітені вказують, що переможець тендера з громадського бюджету не поставив дефібрилятори та не надав супровідні документи належної якості. Тому керівництво підземки підписало рекламації та подало претензію до постачальника.

Навіщо вони потрібні в метро?

Як розповідала нам лідерка команди «РеаніМетро» Марія Назарова, з вересня 2018-го по лютий 2019 року в метро померли 15 людей від причин, не пов’язаних із падінням на колії, і це лише з новин у ЗМІ. А до червня 2019-го метро взагалі не вело офіційної статистики смертей у метро, крім падінь на колії.

Наявність такого апарата може врятувати людині життя. У київському метро розповіли «Радіо Свобода», що працівники підземки проходять тренінги, аби знати, як користуватися дефібриляторами.

Швидка дефібриляція подвоює шанси людини на виживання. Без масажу серця та дефібриляції шанси на виживання зменшуються на 7-10% з кожною хвилиною, зазначає «Американська асоціація серця».