Київська міськдержадміністрація відкидає звинувачення швейцарської архітектурної компанії Leuppi & Schafroth Architekten, яка заявила про незаконне використання проекту пішохідно-велосипедного моста через Володимирську гірку.

Заступник голови КМДА Олександр Спасибко наполягає, що розробленням мосту займалася компанія ТОВ «Проектні системи Лтд», яка виграла тендер на проектні роботи.

«Щодо поширеної у мережі інформації про нібито незаконне використання концепції, конструктивних рішень і проекту швейцарської архітектурної компанії для будівництва мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» в Києві, то я повинен зазначити, що міська адміністрація як замовник будівництва користується результатом робіт проведеного тендеру. Питання, чи справді схожа ідея, повинні вирішувати архітектори», — сказав заступник голови КМДА.

Він нагадав, що у 2017 році звернулася до швейцарської компанії з пропозицією розробки концепції мостового переходу і авторського нагляду над проектуванням. За словами Спасибка, швейцарська компанія пропонувала купити права на використання концепції і надання консультаційних послуг при розробці проектної документації. Вони готові були надати ці послуги за 200 тисяч доларів, що на той момент складало 5 мільйонів 224 тисячі грн.

«Враховуючи, що орієнтовна вартість робіт з проектування, згідно з українськими цінниками, не влаштувала архітектурну компанію, була продовжена робота і видано розпорядження на проектування. Згідно з проведеним тендером, у нас є розробник проекту, який виграв тендер на суму 3,8 млн грн і виконано роботи з проектування. Що ж стосується коригування проекту, викликаного необхідністю проектування зміцнення і підпірних стін, витрат на авторський нагляд, то зараз додаткова сума проходить державну експертизу. Отже, цим проектом пропонується вигляд мосту і трасування», — зазначив Спасибко.

Напередодні швейцарська архітектурна компанія заявила про незаконне використання її концепції й конструктивних рішень при будівництві пішохідно-велосипедного мостового переходу в Києві.

Нещодавно міський голова Києва заявив, що пішохідний міст між Володимирською гіркою й Аркою дружби відкриють до кінця травня 2019-го.

Нагадаємо, у лютому 2017 року міський голова Києва Віталій Кличко видав розпорядження про будівництво мостового переходу. Там було вказано взяти до уваги проведений конкурс на найкращий проект мосту. Контроль за виконанням будівництва мав здійснювати заступник голови КМДА Олександра Спасибка.

Восени 2017 комунальне підприємство «Інжерененій центр» (замовник будівництва) провів тендер на розробку проекту мостового переходу, який виграло ТОВ «Проектні системи Лтд». Ціна цього договору спочатку складала 3 мільйони 630 тисяч гривень, але потім її знизили до 1 мільйона 450 тисяч грн. Однак, у 2018 році після переговорів компанія-переможець тендеру отримала ще 10 мільйонів 140 тисяч грн на коригування та додаткові роботи по проекту. Крім того, вони отримали 1 мільйон 50 тисяч грн на авторський нагляд за будівництвом.

Тобто, загалом «Проектні системи Лтд» на сьогодні отримали 12 мільйонів 640 тисяч грн на проект моста й авторський нагляд за його будівництвом.

Як повідомили «Наші гроші» засновниками ТОВ «Проектні системи Лтд» є Сергій Миргородський і Андрій Миргородський. Саме ця компанія розробляла детальний план території, згідно з яким територію колишньої взуттєвої фабрики навпроти Києво-Печерської Лаври планували забудувати житловими висотками.

У листопаді 2018-го тендер на будівельні роботи на суму 255 мільйонів 570 тисяч грн виграло ТОВ «Спецавто-Строй».

Поділитись: