У КМВА розповіли, як у Києві побудована система протиповітряної оборони

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоЧузавков Сергій / УНІАН

Нині навколо Києва побудована багаторівнева система протиповітряної оборони. Вона складається з мобільних вогневих груп, зенітно—ракетних комплексів різної дальності.

Про це розповів начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко в інтерв'ю ТСН.

Він додав, що на озброєні мобільних груп стоять:

  • зенітні ракетні комплекси «Оса», Avenger;
  • переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun, «Ігла», «Стріла», Stinger, Martlet, RBS -70;
  • зенітні самохідні установки Gepard, «Шилка» тощо.

А серед зенітно-ракетних комплексів є С-300, «Бук», С-125, NASAMS, IRIS-T, Crotale, Patriot.

«Ми систематично і сплановано підвищуємо ефективність ППО Києва. Зокрема, збільшуємо кількість мобільних вогневих груп, які захищають небо у складі сил ППО. Також ведеться робота з удосконалення їхнього технічного оснащення», — зазначив Попко.

Водночас він зауважив, що жодна протиповітряна оборона у світі не гарантує завжди 100% безпеки, навіть «Залізний купол» в Ізраїлі, тож закликав у разі небезпеки перебувати в укриттях.

Він додав, що росіяни лише тимчасово дали Києву спокій, адже для них столиця була, є і буде однією з пріоритетних цілей. Тому варто бути готовими до будь-яких сценаріїв, наголосив Попко.

Так, «Укренерго» повідомляло, що магістральні мережі готові передавати зимові збільшені обсяги електроенергії. Були вибудувані споруди фізичного захисту енергообʼєктів — це вперше у світі, зауважив Попко.

Також були підготовлені схеми резервного живлення та варіанти подолання можливих наслідків, це також уперше у світі. Крім того, Київ отримав суттєву допомогу від закордонних партнерів.