У команді президента Володимира Зеленського відкидають пропозицію олігарха Ігоря Коломойського про можливість дефолту України.

Про це на прес-конференції сказав голова партії «Слуга народу», радник президента Дмитро Разумков.

«Я думаю, в сьогоднішніх умовах це малоефективний шлях, і навряд чи Україна зможе по ньому піти», — зазначив він.

Разумков нагадав, що 28 травня запланована зустріч президента з представниками Міжнародного валютного фонду, на якій «будуть розставлені всі крапки над «і».

Нагадаємо:

  • 26 травня в інтерв‘ю британській газеті Financial Times олігарх Ігор Коломойський виступив за оголошення Україною дефолту.
  • 27 травня прем‘єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував пропозицію: за його словами від оголошення дефолту постраждають головним чином прості українці, а оголошення неплатоспроможності вдарить по економічному зростанню України.

Дефолт — це ситуація, коли країна оголошує про свою нездатність виплачувати борги, тобто стає банкрутом. У разі оголошення дефолту кредитні рейтинги держави падають, а іноземні інвестори відмовляються з нею працювати. Страждають також кредитні рейтинги великих державних та недержавних корпорацій. У випадку України, дефолт також несе ризик суттєвому зростанню курсу валют, адже наразі Україна вкрай залежна від зовнішнього фінансування.

/Олександр Стебницький

Поділитись: