У комітеті Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності підтримали правку до законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань», яка передбачає перезапуск Державного бюро розслідувань.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Зокрема, у правці йдеться, що повноваження директора ДБР і його заступників припиняються достроково.

«Ми зараз фактично змінюємо структуру органу. Він буде одним з найвпливовіших правоохоронних органів у країні. Коли ми повністю змінюємо функціонал і вплив ДБР, надаємо йому більші повноваження, то маємо і перезапустити керівництво», — сказала депутат від партії «Голос» Олександра Устінова.

Водночас директор ДБР Роман Труба виступив проти ухвалення даної правки. За його словами, до бюро є претензії у високопосадовців,які є фігурантами кримінальних справ ДБР.

«Чи не подобається робота ДБР? Так, не подобається тим, кому оголошено підозру і кому буде оголошено підозру. Петро Порошенко чекає моменту, коли буде звільнений директор Державного бюро розслідувань. Коли хтось хоче, щоб саме за це звільняли керівництво ДБР, то він умисно чи не умисно стає на бік тих високопосадовців. Це саме в той момент, коли у майбутньому будуть гарячі підозри», — зазначив він.

Крім того, парламентський комітет підтримав правку, яка передбачає утворення конкурсної комісії з обрання керівництва ДБР.

Також комітет підтримав переведення слідчих і прокурорів у справах Майдану з Генпрокуратури до ДБР без конкурсу.

Після цього члени комітету проголосували за включення законопроєкту до другого читання за основу та в цілому.

Раніше повідомлялось, що Державне бюро розслідувань виявило ознаки організованого масового голосування за членів Ради громадського контролю при ДБР. За цим фактом порушено кримінальну справу.

Поділитись: