У Сполучених Штатах Америки конгресмени Джо Вілсон і Еммануель Клівер представили у Палаті представників Конгресу законопроєкт про підтримку свободи віросповідання на території України, в якій засуджуються утиски Росією вірян в анексованому Криму і на окупованих територіях Донбасу.

Про це повідомляє українська служба «Голосу Америки».

Вілсон і Клівер є членами Гельсінської комісії США. Голова Гельсінської комісії, сенатор Роджер Вікер планує внести подібний законопроєкт в Сенат наступного тижня.

«Кремль переслідує мирні релігійні громади в окупованому Криму і контрольованих його представниками частинах Донбасу навіть більш жорстко і широко, ніж на території Росії. Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право і міжнародні зобов'язання щодо поваги і захисту релігійних свобод. Беззаконня Кремля має наслідки, що означатиме правосуддя для народу України», — зазначив Клівер.

«Понад п'ять років Росія незаконно окуповує Крим і контролює частину Донбасу збройними формуваннями, якими вона командує. Службовці і найманці Кремля викрадають, заарештовують і катують людей в цих регіонах за їхню віру. Російські чиновники винні, і цей законопроєкт допоможе притягти їх до відповідальності», — каже конгресмен Вілсон.

Порушення, згідно із законопроєктом, які Росія здійснює на окупованій і контрольованій території, здебільшого спрямовані проти Православної церкви України, Української греко-католицької церкви, протестантів і Свідків Єгови.

Згідно із законопроєктом, президент США буде зобов'язаний брати до уваги порушення прав вірян і на окупованих, і контрольованих Росією територіях при вирішенні, чи вносити Росію до переліку країн, дії яких викликають особливе занепокоєння в цій сфері.

Законопроєкт роз'яснює, що Росія несе відповідальність за порушення на територіях, які вона окупувала або контролює, повідомляє Гельсінська комісія США.

Раніше повідомлялось, що Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент оголосив безстрокове голодування й вимагає захисту релігійної свободи українців на анексованому півострові.

Нагадаємо, у грудні 2019-го в анексованому Сімферополі викрали церковне майно з Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги Православної церкви України.

У липні його також розграбували та понівечили. Це сталося після того, як окупаційний суд ухвалив рішення про звільнення приміщення храму на користь так званого «Міністерства майнових і земельних відносин» Криму. «Ремонт» в приміщеннях храму почали, коли Климент виїхав до США.

У вересні Комітет ООН з прав людини попросив владу Сімферополя не виселяти Кримську єпархію Православної церкви України з їхнього храму в місті.

Поділитись: