Президент США Дональд Трамп заявив, що лідер республіканської більшості у Сенаті США Мітч Макконнелл погодився з необхідністю вжиття законодавчих заходів щодо посилення контролю над продажем зброї у США.

Як зазначає агенція Associated Press, раніше Макконнелл виступав проти заходів із контролю за продажем зброї.

«Ми повинні мати змістовні перевірки біографії», — заявив Трамп репортерам у Білому домі.

Ідеться про перевірку людей, які б хотіли придбати зброю. За словами американського лідера, зараз у Конгресі США є «надзвичайна» підтримка дій у напрямку посилання контролю над зброєю.

Однак під питанням залишається те, чи вдасться переконати у необхідності посилення контролю впливове збройове лобі США, представлене Національною стрілецькою асоціацією (англ. National Rifle Association of America, або NRA), яка традиційно виступає проти запровадження будь-яких перевірок і активно пручається спробам внести зміни до збройного законодавства США.

Так, у середині 1990-х NRA домоглася того, що урядовому Центру контролю і профілактиці захворювань США фактично перекрили фінансування для вивчення проблем, пов'язаних з вогнепальною зброєю. Через лобістів NRA Бюро алкоголю, тютюну, вогнепальної зброї і вибухових речовин (ATF) так і не змогло створити електронну базу власників зброї — вся інформація про них як і раніше зберігається на папері.

У своєму мікроблозі в Twitter Дональд Трамп написав, що розмовляв із представниками NRA, аби «їхні сильні переконання могли бути цілковито представлені і взяті до уваги».

«Зброя не має опинятися у руках психічно хворих або ненормальних людей», — заявив Трамп, додавши, що всі мають об'єднати свої зусилля заради безпеки країни.

Масова стрілянина у середній школі Stoneman Douglas High School міста Паркленд

14 лютого 2018 року 17 людей загинули унаслідок стрілянини у школі Stoneman Douglas High School міста Паркленд (штат Флорида, США). Винуватця стрілянини заарештували: ним виявився 19-річний Ніколас де Хесус Круз, який раніше навчався в цій школі і був із неї виключений за неадекватну поведінку. Він зміг легально придбати гвинтівку AR-15, незважаючи на те, що раніше проходив лікування у психіатричній клініці. Цей випадок став приводом для суспільної дискусії щодо 2-ї поправки до Конституції США та посилення контролю над продажем та обігом зброї

Нагадаємо, на початку серпня поточного року президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив про необхідність введення смертної кари для людей, винних у масових вбивствах і в злочинах на ґрунті ненависті. Заява пролунала на тлі масового розстрілу у Техасі, внаслідок якої загинули 22 людини. Стрілок — 21-річний молодий чоловік, — перед нападом опублікував в інтернеті маніфест, де розповів про свої расистські та антимігрантські погляди. У тексті виражається ненависть до іспаномовної громади США.

У той же день у штаті Огайо чоловік відкрив стрілянину з гвинтівки 223 калібру, вбивши 9 людей, зокрема, свою сестру.

Поділитись: