У Палаті представників США почалося розслідування обставин продажу уранової компанії Uranium One російському «Росатому».

У Палаті представників США почалося розслідування обставин продажу уранової компанії Uranium One російському «Росатому».

Про це пише Meduza.

Операція була схвалена при президенті Бараці Обамі тоді, коли посаду держсекретаря займала Хілларі Клінтон. Республіканці вважають, що в угоді можуть бути ознаки корупції.

Uranium One контролює одну п'яту запасів урану в США, крім рудників в Казахстані, Австралії і Південній Африці. У зв'язку з тим, що уран є стратегічним ресурсом, то угода повинна була бути схвалена Держдепартаментом США.

У 2015-му році The New York Times писала, що на тлі угоди «Росатома» з Uranium One фонд Клінтонів став отримувати пожертвування на суму понад 30 мільйонів доларів від підприємців, пов'язаних з урановою компанією. Білл Клінтон, у свою чергу, у 2010-му році отримав гонорар в 500 тисяч доларів від банку «Ренесанс-Капітал» за виступ; водночас банк проводив оцінку активів Uranium One.

Як писала газета, через транспортування урану в Канаду Uranium One вдавалося обходити заборону на вивезення стратегічного ресурсу з США.

Хілларі Клінтон стверджувала, що не була причетна до схвалення угоди «Росатома» і Uranium One, а цим займалася комісія з іноземних інвестицій уряду США, пов'язана з Держдепартаментом. Вагомих доказів того, що пожертвування до фонду Клінтонів мали корупційний характер, поки не було.

Раніше Трамп закликав розслідувати зв’язки Клінтон із Росією.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile