У Конституції України закріплена нереалістична процедура імпічменту президента. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила Юлія Кириченко — юристка, співголова ради коаліції громадських організацій та експертів «Реанімаційний пакет реформ».

«Головне, чому вона (процедура імпічменту — ред.) нереалістична — це кінцеве голосування в парламенті. Воно вимагає 338 голосів», — зазначила юристка.

Вона додала, що проаналізувала практику роботи парламенту щодо рішень, які набрали у Раді 338 і більше голосів. За її словами, це поодинокі рішення здебільшого декларативного, а не змістового характеру, як-от законопроект про персональне голосування депутатів.

Юристка також зауважила, що після Революції Гідності з порядку денного зняли комплексну конституційну реформу, де імпічмент був одним із питань балансу гілок влади.

Відповідно до статті 111 Конституції України, президента можуть усунути з посади через процедуру імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Для розслідування Рада має створити спеціальну слідчу комісію зі спецпрокурорів та слідчих, які надають висновки на засіданні Ради.

Якщо підстав буде достатньо, то Рада має проголосувати двома третинами свого складу за звинувачення президента. А остаточно усунути президента з посади Рада може трьома четвертими від складу — лише після перевірки справи Конституційним Судом й отримання від нього висновку (у якому буде підтверджено дотримання процедури розслідування та наявність ознак держзради або іншого злочину в діях президента).

Раніше лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила, що починає імпічмент Порошенка після розслідування журналістів про корупцію в оборонному секторі.

Напередодні програма «Наші гроші» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка.

Поділитись: