УКРАЇНА

У Конституційному суді оскаржують процедуру обрання омбудсменом Людмили Денісової

1 червня, 2018 19:01
УКРАЇНА/У Конституційному суді оскаржують процедуру обрання омбудсменом Людмили Денісової
Зберегти
Вигляд
Народні депутати Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та виконавчий директор громадської організації «Правозахисна ініціатива» Михайло Каменєв принесли подання до Конституційного суду про визнання неконституційною процедуру обрання Верховною Радою омбудсмена Людмили Денисової. Під документом підписалось 45 депутатів.

Народні депутати Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та виконавчий директор громадської організації «Правозахисна ініціатива» Михайло Каменєв принесли подання до Конституційного суду про визнання неконституційною процедуру обрання Верховною Радою омбудсмена Людмили Денисової. Під документом підписалися 45 депутатів.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

«Головна причина, за якою, ми вважаємо, суд повинен переглянути і призначення, і процедуру призначення, в тому, що профільний закон говорить про процедуру таємного голосування. Натомість Верховна Рада змінила норму про Конституційний суд, закон про Конституційний суд. Змінили незаконним шляхом, тому що були допущені процедурні помилки», — розповів Найєм .

Також народний депутат зауважив, що «сам закон залишився саме про таємне голосування»: 

«А вони змінили інший закон. Тобто, ухвалюючи навіть закон про панібратство, вони вже порушили на той момент профільний закон свідомо. Тому що про це говорили на засіданні, про це є в стенограмі».

Михайло Каменєв зазначив, що наслідком розгляду внесеного  ініціативною групою подання може бути визнання неконституційними відповідні норми, та як наслідок визнання неконституційним рішення про призначення Денисової уповноваженою з прав людини.

«Наслідком буде нова процедура обрання, тобто зноу розпочнеться процедура про призначення уповноважених, знову будуть висуватися кандидатури. Ми сподіваємось, це буде відкрита процедура без політиків і з залученням громадськості», — сказав Михайло Каменєв.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада призначила депутата від «Народного фронту» Людмилу Денісову уповноваженим парламенту з прав людини.

Зазначається,що Денісова будучи народною депутаткою від «Народного фронту», двічі голосувала за призначення себе уповноваженою Верховної Ради з прав людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає призначення на посаду омбудсмена Людмили Денісової

Пов`язані новини