У кремлі кажуть, що 20-22 березня росію відвідає Сі Цзіньпін
На запрошення президента російської федерації володимира путіна 20—22 березня з державним візитом росію відвідає голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін.
Про це йдеться в анонсі кремля.
«Під час переговорів буде обговорено актуальні питання подальшого розвитку відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії між росією та Китаєм», — зазначили там.
Також, згідно з повідомленням, запланований «обмін думками у контексті поглиблення російсько-китайської співпраці на міжнародній арені». А ще кремль анонсував підписання низки «важливих двосторонніх документів».
У Китаї цю інформацію 17 березня підтвердила речниця Міністерства закордонних справ Хуа Чуньїн, слова якої цитує CNStock.
Що передувало?
Видання The Wall Street Journal із посиланням на джерела 13 березня повідомило, що лідер Китаю Сі Цзіньпін планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським уперше після початку повномасштабного вторгнення росії. Ймовірно, розмова відбудеться після його зустрічі з путіним у Москві.
Очікується, що лідер Китаю проведе із Зеленським онлайн-зустріч. Як пише видання, зустрічі Сі Цзіньпіна і з путіним, і з Зеленським відображають зусилля Пекіна відігравати активнішу роль у посередництві щодо припинення війни росії проти України.
Позиція Китаю щодо війни в Україні
Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня 2022-го тодішній міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».
Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера та просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.
У середині березня ЗМІ писали, що росія подала запит до Китаю на військову й економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї москві.
Після початку повномасштабної війни лідер Китаю декілька разів спілкувався телефоном із путіним, водночас телефонної розмови із Зеленським не було.
Нещодавно Китай оприлюднив документ із 12 пунктів, у якому детально виклав свою позицію щодо війни росії проти України, яку він назвав «українською кризою». З-поміж інших пунктів там ідеться про припинення бойових дій, відновлення мирних переговорів, припинення односторонніх санкцій та «підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів постачань».
Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але зауважила, що Китай почав говорити про Україну. Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого заявив, що планує зустрітися з китайським лідером Сі Цзіньпіном.
- Поділитися: