Звернення матері українського режисера Олега Сенцова до президента Росії Володимира Путіна про помилування розглянуть, коли воно надійде в Кремль.

Звернення матері українського режисера Олега Сенцова до президента Росії Володимира Путіна про помилування розглянуть, коли воно надійде в Кремль.

Про це заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, передає Meduza.

«Почекаємо, коли воно надійде. Безумовно, воно буде розглянуто і не залишиться без уваги», — сказав він.

Водночас Пєсков зазначив, що лист матері Сенцова наразі не можна вважати офіціним, пише федеральне агентство «РИА-Новости». За його словами, для початку процедури помилування необхідний запит з боку самого засудженого, а не його родичів.

Також Пєскова запитали, в які терміни можуть розглянути звернення матері Сенцова після того, як воно надійде в Кремль.

«Ви знаєте, це випадок досить резонансний. Він, з одного боку, абсолютно зрозумілий з точки зору винесеного вердикту суду, з точки зору визнання судом винним, причому за дуже тяжким звинуваченням. З іншого боку, він резонансний, звичайно, це буде розглянуто. Але термінів якихось я тут не можу назвати», — додав прес-секретар президента РФ. 

Мати українського режисера, політв’язня Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування ще 22 червня, а 26 червня його передали Путіну. Станом на 12 липня, реакції на звернення не було. 

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Поділитись: