У Кремлі назвали безпрецедентною публікацію Мінфіном США списку наближених до президента Володимира Путіна.

У Кремлі назвали безпрецедентною публікацію Мінфіном США списку наближених до президента Володимира Путіна.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає Meduza.

«Можна також звернути увагу, що де-факто усі (фігуранти списку) названі ворогами США», — додав він, посилаючись на заголовок документа.

Він зауважив, що предметно обговорювати список можна буде тільки після його ретельного аналізу. Тоді ж стане зрозуміло, чи буде Росія якимось чином відповідати на публікацію.

Пєсков також прокоментував включення свого прізвища до списку: «Ну там же прізвища всіх».

До «кремлівської доповіді» внесли усю еліту країни, зазначив міський голова Москви Сергій Собянін.

«До «кремлівської доповіді» обережно внесли всю політичну і економічну еліту країни. Було б дуже дивно, якби не включили і мера столиці. На Заході Росію не любили в усі часи, але до таких списків не могли додуматися навіть у найгірші періоди історії. Подібні заходи не розколюють, а об'єднують. Призводять до результатів, протилежним до тих, яких прагнули автори», — написав Собянін у «ВКонтакте». 

Увечері 29 січня Адміністрація президента США Дональда Трампа  оприлюднила перелік 114  російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Володимира Путіна. До списку потрапили представники Адміністрації президента Путіна та Кабінету міністрів Росії. 

Потрапляння до цього списку не означає, що Сполучені Штати автоматично запровадять санкції проти особи. Проте ризик потрапити під санкції для фігурантів списку вищий.

26 січня 2018-го США розширили санкції проти Росії через агресію в Україні. У списку — 21 приватна особа. До переліку віднесли як громадян РФ, так і тих, хто причетний до діяльності самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

Раніше, 2 серпня 2017-го Трамп затвердив документ, що передбачає нові санкції проти Росії. Повідомлялося, що американські санкції стосуватимуться усіх, хто співпрацює з Росією. Тоді низка країн розкритикували цей документ. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile