Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Кремль «позитивно ставиться до прийняття резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка повертає права російської делегації» і тепер «ПАРЄ повноцінно запрацює».

«Ідеться не про дипломатичну перемогу Москви, йдеться про перемогу здорового глузду, бо Парламентська асамблея Ради Європи не може повноцінно працювати без участі в ній російської делегації», — заявив Пєсков.

На запитання, чи означає резолюція ПАРЄ, яка дозволяє російській делегації взяти участь у червневій сесії, що країни Європи починають визнавати факт «приєднання» Криму до РФ, він відповів: «Навряд чи можна говорити про те, що це є зміною домінуючої точки зору. Але в даному випадку ми сповнені терпіння і рішучості послідовно роз'яснювати ситуацію з Кримом, домагаючись того моменту, коли позиція наших візаві зміниться».

Пєсков додав, що у європейських представників «з'являються різні точки зору на цей рахунок». 

Нагадаємо, члени ПАРЄ проголосували за повернення російської делегації до асамблеї. 25 червня російську делегацію «запросили до роботи» в ПАРЄ. 25 червня група членів Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржила повернення російської делегації. Це питання мають розглянути упродовж доби.

Представники Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Туреччини, Ісландії, Кіпру та Азербайджану в повному складі підтримали повернення Росії до ПАРЄ.

Українська делегація допускає призупинення участі в ПАРЄ через повернення Росії.

Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. Також Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.

Поділитись: