У Криму вночі затримали Енвера Омерова — родича фігуранта так званої справи Хізб ут-Тахрір (Сімферопольська група) Рустема Ісмаїлова, який прямував у Ростов на суд.

Про це повідомив адвокат Маммет Мамбетов, передає «Кримська солідарність».

«Біля в'їзду на кримський міст сьогодні вночі співробітники ДПС зупинили автомобіль, в якому в Ростов-на-Дону прямували родичі підсудних Сімферопольської групи ХТ, де сьогодні мають відбутися дебати сторін. Після трьох годин утримання без причин, без складання необхідних процесуальних документів затриманий і доставляється до відділу поліції міста Керч Енвер Омеров», — зазначив адвокат.

Затриманому Енверу Омерову стало зле під час затримання, йому викликали швидку. Медики зробили йому уколи і просили не турбувати його, оскільки у нього дуже високий тиск, однак співробітники ДПС не дали йому можливості прийти до тями й повезли у відділення поліції.

Дочці Омерова співробітник ФСБ повідомив, що його везуть на вул. Леніна 8 в м Керч. Однак там вона не знайшла свого батька і наразі не знає, де він перебуває.

Пізніше стало відомо, що в будинку Омерова проходить обшук.

Сімферопольська справа стосується подій 12 жовтня 2016 року, коли в Криму провели обшуки в п'яти мусульманських сім'ях. За підсумками обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір»: Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: