Адвокат Еміль Курбедінов вийшов після арешту, 11 грудня 2018
Фото:

Громадське

В анексованому Криму після п’яти діб адміністративного арешту вийшов на волю адвокат кримських татар Еміль Курбедінов.

До спецприймальника у Сімферополі його прийшли зустрічати рідні, друзі та кримські активісти.

Захисники вимагали, щоб Курбедінова випустили об 11:10 за кримським часом, адже саме тоді було затримано адвоката. Адміністрація спецприймальника випустила його об 11:40, відлічуючи арешт від моменту складання протоколу.

«Співробітники поліції напружилися, коли побачили стільки людей. Він (Курбедінов – ред.) вийшов, і думаю, продовжить свою роботу в такому ж темпі. Ймовірно, сьогодні поїде до Ростова, де відбувається засідання по кримському татарину, де він є захисником», — сказав один з присутніх на зустрічі адвоката.

Зранку 6 грудня в анексованому Криму затримали адвоката Еміля Курбедінова, який зокрема захищав права кримських татар і бере участь у захисті українських моряків, утримуваних Росією. Сам Курбедінов заявив, що причиною свого переслідування вважає те, що він захищає командира катера «Нікополь» Богдана Небилицю.

Еміля Кубедінова звинуватили за статтею пропаганди чи публічної демонстрації нацистської атрибутики чи символіки, або атрибутики екстремістських організацій.

Це вже не перший випадок, коли Курбедінова затримали співробітники так званого «Центру протидії екстремізму». На початку 2017 року під час обшуків у кримського татарина «Е-шники» затримали Курбедінова та адвоката Семедляєва. У Курбедінова обшукали офіс та квартиру, вилучили техніку. Після — його засудили на 10 діб адміністративного арешту нібито за «екстремістські» дописи у мережі «ВКонтакте» за 2013 рік про конференцію «Хізб ут-Тахрір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кримський адвокат Курбедінов — «захисник на лінії вогню»

Поділитись: