УКРАЇНА

У Криму після затримань силовики РФ відвезли кримських татар до СІЗО

23 листопада, 2017 16:58
УКРАЇНА/У Криму після затримань силовики РФ відвезли кримських татар до СІЗО
Зберегти
Вигляд
В анексованому Криму російські силовики відвезли до СІЗО затриманих кримських татар, у яких проводили обшуки в будинках та авто. Їх звинувачують у вимаганні грошей

В анексованому Криму російські силовики відвезли до СІЗО затриманих кримських татар, у яких проводили обшуки в будинках та авто. Їх звинувачують у вимаганні грошей.

Про це повідомляє «Радіо свобода».

«Під час слідчих дій оглянули й опечатали автомобіль Бекіра Дегерменджі. Перевірили машину Асана Чапуха. У Дегерменджі вилучили комп’ютер, паспорт і книжку про 26 лютого, видану в Києві», – повідомив кореспондент РС.

Слідчі стверджують, що запобіжний захід активістам оберуть у найближчі два дні.

Раніше повідомлялося, що силовики ФСБ у Криму проводили обшуки в кримських татар. Вони затримали батька фігуранта справи «26 лютого». Зазначимо, що ветеран руху кримських татар Веджиє Кашка померла після затримання силовиками в Криму.

Цього дня проросійські ЗМІ в Криму з посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомили про затримання кількох кримських татар, яких назвали «меджлісівцями» — Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казіма Аметова, Куртсеіта Абдулаєва та Руслана Трубача, — коли вони нібито вимагали в невідомого  громадянина Туреччини 7 тисяч доларів.

Водночас затримані, яких проросійські ЗМІ назвали «меджлісівцями», не є членами Меджлісу.

Бекір Дегерменджі — батько політв’язня Мустафи Дегерменджі. Куртсеіта Абдулаєва  раніше засуджували до 9 років за організацію масового побиття відвідувачів «Cotton Club» у Сімферополі, він відсидів 5 років, а згодом був амністований. Казім Аметов — друг Бекіра Дегерменджі

Пов`язані новини