В анексованому Криму російські силовики провели обшуки в будинку фігуранта справи «26 лютого» Мустафи Дегерменджи, який мешкає у селищі під Судаком.

В анексованому Криму російські силовики проводять обшуки в будинку фігуранта справи «26 лютого» Мустафи Дегерменджи, який мешкає у селищі під Судаком.

Про це повідомив журналіст ATR Шевкет Наматуллаєв.

Адвокат Едем Семедляєв повідомив, що ФСБ затримала батька Мустафи — Бекіра Дегерменджи та ще одного кримського татарина Асана Чапуха. 

Також, за інформацією журналіста,  силовики увірвалися в будинок активіста з Феодосії Газієва.

Кримська журналістка Ліля Буджурова повідомила, що подружжя Газієвих немає вдома, а силовики увірвалися в пустий будинок. Вона додала, що обшуки відбуваються також в сели Грушеве в будинку Казіма Ахметова.

У справі 26 лютого в організації масових заворушень звинувачуються Мустафа Дегерменджі, Алі Асанов, Ескендер Кантеміров, Салят Юнусов та Ескендер Емірвалієв. Звільнений нині Ахтем Чийгоз також був фігурантом цієї справи.

26 лютого 2014 року  у Сімферополі відбувся мітинг, організовний Меджлісом проти прийняття так званою Радою анексованого півострова «сеператистських законів».

Одночасно з представниками Меджлісу на мітинг вийшли організовані партією «Российское Единство» нинішнього голови Криму Сергія Аксьонова проросійські активісти.

Внаслідок давки тоді загинуло дві людини.

На початку квітня 2017 року двох фігурантів справи «26 лютого», Алі Асанова та Мустафу Дегерменджі, звільнили з СІЗО та змінили запобіжний захід на домашній арешт.

Поділитись: