В анексованому Криму на деяких храмах Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) зникли таблички про приналежність до цієї церкви.

В анексованому Криму на деяких храмах Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) зникли таблички про приналежність до цієї церкви.

Про це повідомляє кореспондент «Крим.Реалії».

Повідомляється, що на деяких храмах взагалі немає написів «УПЦ МП», на деяких написано просто «Московський патріархат».

Зокрема, немає ніяких розпізнавальних знаків на Володимирському соборі в Херсонесі, а на новому храмі Преподобного Сергія Радонезького у Севастополі написано, що він відноситься до Сімферопольської і Кримської єпархії МП.

На офіційному сайті РПЦ Сімферопольська єпархія — у складі російської церкви.

Архієпископ УПЦ МП Климент повідомив «Крим.Реалії», що Кримська єпархія досі в складі УПЦ, а таблички на храмах не є офіційними документами.

Він не уточнив, наскільки коректно з точки зору церковної ієрархії позиціонувати кримську єпархію московською, а не українською.

Речник Київської патріархії, архієпископ Євстратій Зоря повідомив, що таблички «Московський патріархат» на кримських храмах доводять «фальшивість заяв керівництва Київської Митрополії МП, що кримські єпархії належать до УПЦ».

31 серпня вранці російські силовики прийшли до на храму УПЦ КП Сімферополі. Представники спецслужб увірвалися в приміщення головного храму, застосували силу по відношенню до архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента і пошкодили йому руку.

Російські силовики винесли ікони та майно з храму УПЦ КП в Сімферополі.

Глава Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що блокування храму УПЦ КП в Сімферополі свідчить про посилення тиску на українців в Криму.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: