Управління Слідчого комітету РФ в анексованому Криму повторно відмовилося відкрити кримінальне провадження за фактом загибелі ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Управління Слідчого комітету РФ в анексованому Криму повторно відмовилося відкрити кримінальне провадження за фактом загибелі ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Про це у Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

Він зазначив, що у лютому 2018 року підконтрольне РФ слідство відмовлялося порушувати кримінальну справу за фактом смерті Кашка на підставі відсутності обставин, передбачених ч. 1 ст. 105 (вбивство), ч. 1 ст. 109 (спричинення смерті з необережності), ч. 4 ст. 111 (навмисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю, що призвело з необережності до смерті потерпілого) Кримінального кодексу Росії.

«Крім того, було відмовлено в порушенні кримінальної справи стосовно п'ятьох співробітників МВС РФ по ч. 1 ст. 285 (зловживання посадовими повноваженнями), п. "в" ч. 3 ст. 286 (перевищення посадових повноважень із заподіянням тяжких наслідків) КК РФ», —  додав адвокат.

За його словами, слідчий вказав як підставу своєї відмови в порушенні кримінальних справ «природні причини смерті Веджіє Кашка», засновуючи свій висновок на результатах судово-медичної експертизи.

«Після моєї заяви про ознайомлення з матеріалами перевірки, в тому числі з результатами судмедекспертизи, постанова була скасована, а перевірка відновилася», — підкреслив він.

Полозов повідомив, що під час перевірки провели кілька експертиз, після чого слідчий виніс нову постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

Також слідство не порушило кримінальної справи стосовно лікаря швидкої медичної допомоги за статтею «заподіяння смерті з необережності внаслідок неналежного виконання особою своїх професійних обов'язків».

Для подальшого розслідування обставин загибелі Кашка необхідно детально, із залученням фахівців, вивчити всі проведені судово-медичні експертизи й інші документи, зібрані слідством у матеріалі перевірки. Однак із лютого цей матеріал недоступний.

«До травня він перебував у дослідчому провадженні слідчого за відновленою перевіркою й уже майже місяць перебуває в російській прокуратурі у Криму», — написав Полозов.

Він додав, що подав слідчому повторну заяву про ознайомлення з матеріалом перевірки.

«Незалежно від процесуальних і бюрократичних маніпуляцій, що затягують процес розслідування справи Кашка, здійснюваних російською адміністрацією, воно триватиме до вичерпного встановлення всіх обставин», — підкреслив адвокат.

У лютому Слідчий комітет РФ відмовився порушувати кримінальні справи за фактом загибелі представниці кримськотатарського руху Веджіє Кашка, яка померла після затримання кримських татар в окупованому Сімферополі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика роль маленької жінки — Веджіє Кашка

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile