Державний та гарантований державою борг України у квітні 2020 року в еквіваленті в національній валюті зменшився на 2,7% — до 2 196 млрд грн, а в еквіваленті в іноземній валюті зріс на 1,3% — до 81,4 млрд доларів США.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Ключовим фактором випливу на стан держборгу називають коливання на валютному ринку. За даними Національного банку, ревальвація гривні щодо долара у квітні складала 4,04%.

«Активність інвесторів в умовах світової пандемії COVID-19 та очікування можливої рецесії світової економіки була невисокою. З чотирьох аукціонів, запланованих Мінфіном на квітень, фактично проведено було лише один. За підсумками аукціонів 28 квітня на фінансування державного бюджету було залучено 9,8 млрд гривень», — ідеться в повідомленні.

Також у відомстві зазначили, що завдяки сформованому достатньому запасу фінансової ліквідності Мінфін «комфортно пройшов період несприятливої кон’юнктури ринку на внутрішньому ринку капіталу, вчасно та в повному обсязі виконуючи свої фінансові зобов’язання».

Більш ніж половина залучених коштів — облігації державної внутрішньої позики, номіновані в гривні. Середньозважена ставка дохідності за тримісячними паперами склала 11,24%, а сума залучених ресурсів — понад 5,3 млрд грн.

Ще близько 4,5 млрд грн державний бюджет отримав від розміщення шести- та восьмимісячних облігацій, номінованих в доларах. Середньозважена ставка дохідності за цими паперами склала 3,29% та 3,5% відповідно.

Міністерство фінансів у звітному періоді виплатило 9,9 мільярдів гривень із погашення держборгу та 9 мільярдів гривень із обслуговування.

За даними Міністерства фінансів, станом на початок лютого 2020 року розмір державного боргу складав 83,38 мільярдів доларів.

Станом на початок лютого 2020 року розмір державного боргу України у доларовому еквіваленті складав 83,43 мільярди доларів (за оновленими даними Мінфіну він складав 83,39 мільярдів доларів).

У 2019 році Державний борг України виріс загалом на 6 мільярдів доларів (у доларовому еквіваленті) і станом на 1 січня 2020 року складав 84,4 мільярда доларів.

Поділитись: