У Подільському районі Києва сталася пожежа на вулиці Межигірській, 33/19. Загоряння сталося в напівзруйнованій 3-ти поверховій недіючій будівлі.

У Подільському районі  Києва сталася пожежа на вулиці Межигірській, 33/19. Загоряння сталося в напівзруйнованій 3-ти поверховій недіючій будівлі.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

У повідомленні йдеться, що 3 липня об 11:36 до служби ДСНС у м. Києві надійшло повідомлення про пожежу на вул. Межигірській 33/19.

На місці події відправили 4 одиниці основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки та 20 чоловік особового складу Київського гарнізону.

Фото: ДСНС

За словами рятувальників о 12:48 вдалося локалізувати вогонь у будинку площею 150 кв. м. Наразі триває ліквідація пожежі.

Причина виникнення пожежі з’ясовується. Інформації щодо жертв та постраждалих немає.

Зазначимо, що в будинку Вертипороха, який є архітектурною пам'яткою 19 сторіччя, пожежа виникає вже вчетверте з 2007 року. 

Тоді будинок без конкурсу передали у приватну власність фірмі «Українські сателітарні системи».

У 2008 році споруду перепродали ТОВ «Подол Інвест», власником якої є Мірзаєв Валерій Наріман Огли. Попри статус будинку, фірма його реконструкцію не провела.

Прокуратура Подільського району намагалася повернути будинок у власність міста, але суд відповідного рішення не ухвалив.

Фірма «Подол Інвест» пояснює стан будинку тим, що вона не має прав на землекористування, а отже і не може виконувати будь-які роботи щодо збереження пам'ятки архітектури та проведення протиаварійних заходів.

Також у фірмі зазначають, що: «Дану будівлю можна відтворити тільки шляхом знесення та відтворення у первинному стані або в інших архітектурних формах».

Утім, згідно з Реєстром прав власності на нерухоме майно, у записі з номером 21079446 від 22 червня 2017, будівля належить Сахно Павлу Васильовичу — керівнику ТОВ «Мерідіан груп».  Бенефіциарним власником фірми  є той самий Мірзаєв Валерій Наріман Огли.

Перша пожежа у будинку спалахнула у 2007 році, інші — у 2014 і 2017 роках.

Нагадаємо, на причалі Херсона загорілося судно, яке перебувало на ремонті на суднобудівному заводі.

Поділитись: