У Києві почали зносити МАФи, котрі незаконно розташовані у підземних переходах біля станції метро Майдан Незалежності.

У Києві почали зносити МАФи, котрі незаконно розташовані у підземних переходах біля станції метро Майдан Незалежності.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Громадського.

Підставою для демонтажу конструкцій стало рішення Київської міськдержадміністрації, ухвалене у зв'язку із закінченням терміну оренди та інвестдоговору.

Директор комунального підприємства «Київблагоустрій» Андрій Андрєєв повідомив, що власники МАФів мали дозвіл на користування ними лише на 5 років. У 2017 році, за його словами, дія дозвільних документів закінчилась і власники мали самостійно прибрати споруди.

«Київблагоустрій» пояснює демонтаж завершенням інвестдоговору Фото: Вікторія Рощина/Громадське

«Він (інвестор, — ред.) цього не зробив. Друга частина конструкції мала договори оренди твердої поверхні. Департамент комунальної власності подав в суд, виграв його і тим самим розірвав договір оренди. Зараз ми проводимо демонтаж і з 1-го березня почнеться капітальний ремонт цього підземного пішоходного переходу», — повідомив Андрєєв.

Усі демонтовані конструкції, за словами Андрєєва, направлять на штраф-майданчик.

Працівники МАФів обурюються через знесення споруд Фото: Вікторія Рощина/Громадське

Водночас начальник управління патрульної поліції Києва Юрій Зозуля зазначив, що під час демонтажу рух підземних переходом буде частково обмежено, це триватиме близько двох днів.

«Спільно з КМДА робимо перевірку того, що все відбувається на законних підставах. Зараз трохи важко, бо почався демонтаж, а в переході багато людей. Будемо потроху перенаправляти людей», — заявив Зозуля.

Дехто з власників та працівників кіосків лише почали збирати речі, знесення МАФів засуджують.

«На яких підставах вони їх чіпають? Це раз. А друге, я розумію, там під стінкою. Але ж тут до нашої чебуречної приходили люди, я збирав підписи, бо люди казали: «А де ж ми будемо їсти»? У нас завжди свіжа випічка була», — повідомив працівник одного із МАФів Андрій Мальований.

Раніше повідомлялось, що з Андріївського узвозу у Києві приберуть МАФи продавців сувенірів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile