УКРАЇНА

У Києві помер останній учасник повстання у нацистському концтаборі Собібор

12 січня, 2018 11:34
УКРАЇНА/У Києві помер останній учасник повстання у нацистському концтаборі Собібор
Зберегти
Вигляд
У Києві у ніч з 11 на 12 січня помер останній з організаторів і учасників повстання в концтаборі Собібор Аркадій Вайспапір.

У Києві у ніч з 11 на 12 січня помер останній з організаторів і учасників повстання в концтаборі Собібор Аркадій Вайспапір.

Про це повідомив голова Українського єврейського комітету Едуард Долинський.

«Сьогодні в Києві помер останній з організаторів і учасників повстання в таборі смерті Собібор — Аркадій Вайспапір. Йому було 96 років», — написав він.

Як зазначає російське видання «Лехаим», Вайспапір був останнім з дев'яти військовополонених, які очолили повстання в нацистському таборі Собібор.

У 2016 році Вайспапір був нагороджений премією російською «Скрипаль на даху» в номінації «Людина-легенда».

Вайспапір — один з 53 учасників повстання в Собіборі, що дожили до кінця війни. Під час війни вся сім'я Аркадія була знищена — старший брат загинув на фронті, мати, п'ятирічна сестра і всі родичі в Бобровому Куті розстріляні нацистами.

Собібор — концентраційний табір, організований нацистами поруч з українським селом Собібор (сьогодні в Польщі), на сучасному польсько-українському кордоні.

Повстання в Собіборі виявилося єдиним вдалим повстанням в концтаборі за всі роки Другої світової війни. Зразу після втечі в'язнів, табір було закрито і стерто з лиця землі. На його місці німці засадили капустяне та картопляне поле.

Нагадаємо, у минулому році помер один з лідерів повстання в’язнів ГУЛАГу Євген Грицяк.

Більше про:
# концтабір
Пов`язані новини