УКРАЇНА

У Києві профспілки протестували проти підвищення тарифів на комуналку

УКРАЇНА/У Києві профспілки протестували проти підвищення тарифів на комуналку
Зберегти
Вигляд
lead

У Києві представники профспілок влаштували пікет біля Кабінету міністрів і Верховної Ради у зв'язку з підвищенням ціни на газ і комунальних тарифів.

Мітингувальники вимагали від уряду невідкладно провести реформу оплати праці, зокрема вони пропонували встановити з 1 жовтня мінімальну зарплату на рівні 3,67 тис. грн., також просили підняти пенсії і стипендії.

Крім того, представники профспілок вимагали від власників підприємств підвищити з 1 липня зарплату працівникам не менше ніж на 15% за рахунок отриманої економії від зниження державою удвічі єдиного соціального внеску.

13:15 Мітинг профспілок під будівлею Верховної Ради України завершився і його учасники розходяться.

В резолюції, виголошеній під час мітингу на площі Конституції перед парламентом, представники профспілкових організацій повідомили про наміри організувати всеукраїнський страйк у разі невиконання їхніх вимог.

12:35 Під Радою лишилась близько 200 протестувальників. Під кабміном – близько 20 осіб. «Ті, що під Кабміном кажуть, що вони «від громади» і звинувачують тих, що під Радою в проплаченості», – повідомляє кореспондент Громадського.

12:30 Поліція відкриває одну смугу для проїзду транспорту по вулиці Грушевського.

На даний момент протестувальники користуються пішохідними переходами, щоб не перекривати вулицю. Їх кількість, за повідомленням кореспондента, зменшилась втричі.

12:20 За повідомленням кореспондента Громадського, під Кабміном сталась сутичка протестувальників з охороною. Одного з мітингувальників затримано.

11:40 Прем'єр-міністр Гройсман та керівництво Федерації профспілок під час зустрічі «знайшли спільну мову», повідомляє прес-секретар прем’єра Дмитро Столярчук.

11:10 До протестувальників вийшла лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

11:00 «Нас відрядили ті, хто залишився працювати, захищати наші інтереси», – розказав пенсіонер з Одеської області.

10:46 До мітингувальників вийшов лідер фракції РПЛ Олег Ляшко. Вимагає «зупинити тарифний геноцид».

10:40 Під Верховною Радою зібралися декілька тисяч людей із прапорами профспілок з різних міст. Учасники акції скандують «Роботу, зарплату, гідне життя!».

«Ми виступаємо за те, щоб всім людям підвищити зарплати», – розказав Громадському Анатолій, вчитель з Полтавської області. На акцію він приїхав з освітянами ще з декількох районів області, автобусом організованим профспілками України.

 

10:30 Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман проводить зустріч з профспілками, які мітингують під будівлею Кабінету міністрів України, повідомляє прес-секретар прем’єра Дмитро Столярчук.

10:00 мітингувальники відправили делегацію до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

За словами учасників мітингу, до делегації увійдуть близько десяти голів профспілок з різних регіонів України.

9:43 Ще одна колона рушила вулицею Хрещатик, за словами активістів, вони прямують під Будинок уряду, повідомляє УНН.

 

 

Близько 9:00 учасники маршу відправились двома колонами від парку ім. Шевченка і парку Слави, передає кореспондент Громадського.

Нагадаємо, що в Україні з 1 липня подорожчала послуга на централізоване гаряче водопостачання та опалення. Також Кабмін з 1 травня встановив єдину ціну на газ для населення – 6 879 грн за 1 тис. кубометрів.

Пов`язані новини