У Києві пройшла акція «Бессмертный полк»

Організатором акції виступила Київська міська організація ветеранів України

У Києві пройшла акція «Бессмертный полк» до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Організатором акції виступила Київська міська організація ветеранів України.

Люди почали збиратися біля станції метро Арсенальна у центрі Києва, а згодом рушили ходою до Парку Слави.

Біля Вічного вогню підняли прапор організації «Український вибір» Віктора Медведчука.

Близько 12:30 біля Меморіалу знову сталася сутичка між людьми, які назвалися представниками «Азову» та людьми з нашивками «Сварог».

До мітингу біля Вічного вогню долучилися люди, які проводили «хрестову ходу», вони почали скандувати «За веру в царя и отечество!».

Біля Меморіалу люди помітили Юрія Бойка, голову фракції «Опозиційний блок» у парламенті. Він в оточенні охорони поклав квіти до Вічного вогню.

Правоохоронці колоною почали виводити представників «Правого сектору» та С14.

Представники «Правого сектору» та організації С14 очепили стелу Меморіалу Вічної Слави почали скандувати «Комуняку на гілляку!», «Жовто-блакитні наші прапори!», «Ми непереможні, шаблі догори!», «Буде вільна Україна, буде ненька самостійна!»

Правоохоронці почали відтискати представників «Правого сектору» та С14, які прийшли до Меморіалу та намагалися завадити мітингу «Бессмертный полк» та підпалити георгіївські стрічки.

До Вічного вогню почали покладати квіти, люди викрикують «Ура Советскому Союзу!».

Біля Вічного вогню на могилі Невідомого солдату люди зупинилися, почали лунати лозунги «Слава советскому народу, победителю ура!».

Після нетривалого мітингу у Парку Слави хода вирушила до Вічного вогню на могилі Невідомого солдата.

У Парку Слави хода зупинилася та люди провели мітинг.

Акція була заявлена як неполітична та повинна була проходити без політичної символіки.

Серед учасників акції є діти, які тримають вітальні листівки, а також фото загиблих у війні.

Близько 11:00 хода дійшла до Парку Слави.

О 10:15 люди, вишикувавшись у колони, вирушили у бік Парку Слави.

До ходи підійшов чоловік Дмитро Різниченко, який представився бійцем АТО, та почав запитувати, що тут роблять люди із георгіївськими стрічками. Між ним та учасниками ходи виникла суперечка. Правоохоронці відтіснили чоловіка від учасників ходи.

СТРІМ: https://t.co/VgsobbUXxJ pic.twitter.com/UOLcEILs5s«Коли я бачу георгієвску стрічку, цікаво якого дідька вони її носять?» – Різниченко— Hromadske.TV (@HromadskeTV) 9 травня 2016 р.

«Коли я бачу георгіївську стрічку я хочу поцікавитися, якого дідька вони її носять? Я хочу, щоби ця символіка не з’являлася в Києві», — сказав Громадському Різниченко.

Люди з жовто-синіми прапорами намагалися зайти всередину колони, проте правоохоронці їх не пропустили.

На акцію прийшли люди з георгіївським стрічками та червоними прапорами. На це начальник Голосіївського відділення поліції Денис Ярославський намагався просити їх прибрати дану символіку.

Жінка у гімнастерці з транспарантами почала скандувати «Слава великому Сталину!». Вона почала сперечатися з поліцією, яка намагалася переконати її прибрати прапор.

«Нехай люди святкують свято, але не створюють провокацій», — каже Ярославський.

«Я не считаю, что мы воюем с Россией» – каже жінка на мітингу «Бессмертный полк»СТРІМ: https://t.co/VgsobbUXxJ pic.twitter.com/KUsO8rpbIA— Hromadske.TV (@HromadskeTV) 9 травня 2016 р.

Крім того, за акцією спостерігають люди у камуфляжній формі.

Начальник патрульної поліції Києва Юрій Зозуля в коментарі Громадському сказав, що у мітингах у центрі Києва заявлено близько 3 тисяч учасників.

Ми здатні не допустити провокацій щодо ветеранських організацій – Зозуля, поліціяСТРІМ: https://t.co/VgsobbUXxJ pic.twitter.com/QsAp47kK6x— Hromadske.TV (@HromadskeTV) 9 травня 2016 р.

«Наша основна задача — спілкуватись. Ми розуміємо, що для ветеранів символіка, яка підпадає під дію закону, важлива. Тому ми просимо прибирати символіку радянського чи комуністичного режиму. Ніякої конфронтації чи прибирання, лише комунікація», — сказав Зозуля.

Він розповів, що поки серйозних провокацій не було. За порядком спостерігають 150 чоловік особового складу патрульної поліції.

«Патрульної поліції — 150 чоловік. Провокацій ніяких серйозних не було, лише повідомлення про хуліганство», — сказав Зозуля.

Разом з тим, у Києві проходять урочисті заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. За участі президента України почалися церемонії покладання квітів до Могили Невідомого Солдата на Пагорбі Слави.