УКРАЇНА

У Києві ультраправі напали на відвідувача дискусії на Docudays UA

29 березня, 2018 00:42
УКРАЇНА/У Києві ультраправі напали на відвідувача дискусії на Docudays UA
Зберегти
Вигляд
У Києві в понеділок, 26 березня, ультраправі напали на відвідувача дискусії в рамках фестивалю Docudays UA.

У Києві в понеділок, 26 березня, ультраправі напали на відвідувача дискусії в рамках фестивалю Docudays UA.

Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

Постраждалий 22-річний Ілля Романенко був на заході «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні». Саме цю дискусію намагалися зірвати представники ультраправих рухів.

Сам Романенко, який працює журналістом видань 5.6.magazine та МіТЄЦ, повідомив, що на нього напали незабаром після заходу Docudays UA.

Інцидент стався неподалік станції метро «Контрактова площа», нападників було четверо.

«Вели акуратно, майже до метро. Напали зі спини, залили обличчя перцем, топтали по нирках, без слів. Голову закрив», − розповів Романенко.

Він додав, що аби натрапити на агресивних ультраправих — «достатньо бути проти… проти насильства та порушення людських прав».

За словами представника оргкомітету Docudays UA Володимира Яворського, Романенко не звертався до поліції, адже фестиваль запропонував йому юридичну допомогу.

«Всі їхні дії були зафіксовані на відео. Ми знаємо на прізвище навіть частину людей, які там були. Тому немає складності їх ідентифікувати, є тільки питання бажання поліції розслідувати такі справи», − зауважив Яворський.

Нагадаємо, 26 березня у Києві в межах фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбулась дискусія «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні». Перед початком заходу кілька десятків представників праворадикальних рухів прийшли до місця проведення та намагалися заблокувати вхід для її учасників.

Ультраправі прийшли на локацію Izone перед початком дискусії та зірвали плакати, які понад місяць були у центрі Києва під час Євробачення 2017 і були частиною проекту «Шанувати різноманіття». 

Попри спроби перешкоди дискусія таки відбулася.

 

Пов`язані новини