УКРАЇНА

У Києві вперше відбудеться кінофестиваль «Київський тиждень критики»

3 липня, 2018 12:44
УКРАЇНА/У Києві вперше відбудеться кінофестиваль «Київський тиждень критики»
Зберегти
Вигляд
Фестиваль має сприяти розвитку інституту кінокритики в Україні, формуванню більш вибагливого смаку аудиторії, покращенню інтеграції українських кінокритиків в міжнародну спільноту.

26-29 жовтня в столиці вперше відбудеться фестиваль «Київський тиждень критики» за підтримки компанії «Артхаус Трафік». У ролі кураторів виступили українські кінокритики: Дар’я Бадьор, Надія Заварова, Олександр Гусєв та Станіслав Бітюцький, які зібрали в програму фільми з провідних європейських кінофестивалів цього року.

Фестиваль має сприяти розвитку інституту кінокритики в Україні, формуванню більш вибагливого смаку аудиторії, покращенню інтеграції українських кінокритиків в міжнародну спільноту.

Відкриє фестиваль «Фатальна спокуса» – нова робота Софії Копполи, яка отримала премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі. Стрічка про дезертира, який після поранення потрапляє в пансіон для дівчат під час Громадянської війни в США, являє собою ремейк фільму «Обдурений» 1971 року з Клінтом Іствудом.

«Тіснява» – дебютна робота Кантєміра Балаґова, учня Олександра Сокурова, – з програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, де драма про життя єврейської спільноти на Північному Кавказі була нагороджена премією міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

«Сексуальна Дурга» – суміш хоррора та роуд-муві про нічну втечу дівчини з півночі Індії в компанії хлопця, яких погодилися підвезти на фургоні двоє незнайомих чоловіків. Третій повнометражний фільм Санала Кумара Сасісдхарана був нагороджений головним призом Роттердамського кінофестивалю і через провокативну тему викликав скандал в Індії.

З програми Роттердамського фестивалю до «Київського тижня критики» також був відібраний «Король» Найлза Аттали – психоделічна драма, що заснована на реальних подіях: в 1860 році французький адвокат відправляється до Амазонії, де зустрічає індіанців-мапуче, які визнають його верховним правителем Патагонії та Арауканії.

«Київський тиждень критики» стартує 26 жовтня у кінотеатрі «Жовтень». Ранкові покази в кінотеатрі «Жовтень» призначені для студентів та преси і будуть безкоштовними за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю.

Після кожного показу на глядачів чекає дискусія з кінокритиком.

Більше про:
# кінофестиваль
Пов`язані новини