У Киргизстані розпочались вибори президента

15 жовтня, 2017 12:41
default/У Киргизстані розпочались вибори президента
Зберегти
Вигляд
У Киргизстані з 8 ранку за місцевим часом (5:00 за Києвом) розпочались вибори президента

У Киргизстані з 8 ранку за місцевим часом (5:00 за Києвом) розпочались вибори президента.

На посаду глави держави претендує 10 кандидатів, однак фаворитів двоє — провладний Сооронбай Жеєнбеков та опозиційний лідер Омурбек Бабанов.

Всього у виборах може взяти участь трохи більше трьох мільйонів киргизів. Особливістю цього разу стала обов'язкова наявність біометричних даних в паспорті. Без них голосувати людина не може.

У Центрально-виборчій комісії країни заявили, що таке нововведення допоможе повністю автоматизувати систему підрахунку і виключити систему вкидань голосів за будь-якого кандидата.

На 10 годину ранку за Києвом вибори відбуваються досить спокійно. Повідомляється лише про поломку автоматичних пристроїв, що зчитують в місті Ош. Про це повідомляє кореспондент «Новой газеты» з Бішкека.

Як інформує радіо «Азаттик», в Оші біля виборчої дільниці скоєно напад на журналіста телекомпанії НТС Мірбека Айтікеева. Телекомпанія НТС є лояльною до кандидата від опозиції Омурбека Бабанова.

Напередодні дня голосування Державний Комітет національної безпеки повідомив про затримання екс-депутата парламенту Казибека Шайимбетова.

Його підозрюють в підготовці державного перевороту після виборів. Це не перше затримання високопоставленої особи: з початку жовтня мінімум три великих політики були запідозрені в держперевороті. В офіційних повідомленнях спочатку підкреслювалося, що затримані — прихильники кандидата від опозиції. Сам Омурбек Бабанов свій зв'язок з ними заперечує.

Вибори в країні відбуваються на тлі торгової блокади, влаштованої Казахстаном після різких висловлювань киргизького президента Алмазбека Атамбаєва на адресу Нурсултана Назарбаєва. На пропускних пунктах по кілька днів стоять сотні машин з швидкопсувними вантажами. 13 жовтня після п'ятигодинного перебування в черзі загинула 70-річна жінка, громадянка Казахстану.

Крім того, багато кандидатів називають нинішні вибори «найбруднішими» в історії з-за безпрецедентного масштабу тиску і дискредитації учасників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентська кампанія в Киргизстані: місцевий «Трамп» і зв'язки з криміналом.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# Киргизстан
Пов`язані новини