Міністр охорони навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвії відсторонив від посади мера Риги Ніла Ушакова у зв'язку із корупційним скандалом.

Як повідомляє Meduza, Ушакова пов'язують зі справою про корупцію в муніципальній транспортної компанії

Справа про хабарі в транспортній компанії Rīgas Satiksme розслідується з осені 2018 року. За версією слідства, за покупку і поставку в Ригу майже 200 автобусів, тролейбусів і трамваїв підприємства з Чехії і Польщі дали хабара на загальну суму близько 13 мільйонів євро. Правоохоронці запідозрили в хабарництві як співробітників самої компанії, так і чиновників з Ризької думи. У січні 2019 року в будинку Ніла Ушакова пройшли обшуки Крім того, після початку розслідування опозиційні депутати думи вимагали відправити Ушакова у відставку, проте голосування двічі провалювалося.

У березні міністр регіонального розвитку Юріс Пуце направив Ушакову перелік з 12 порушень на посаді мера Риги. Відповідно до процедури, Ушаков надіслав роз'яснення по кожному з пунктів. Міністр визнав їх недостатніми і прийняв рішення відсторонити мера від виконання обов'язків.

Водночас Ушакова не звинувачують в отриманні хабарів і інших злочинах — мова про неналежне виконання обов'язків мера.

Поділитись: