У Лівані під час мітингу почалася стрілянина. Щонайменше 6 загиблих, десятки поранених

У Бейруті невідомі люди почали стрілянину, щоб розігнати протест проти судді у справі масштабного вибуху селітри у місцевому порту. Щонайменше 6 людей загинули, кілька десятків отримали поранення.
Про це пише Al-Jazeera.
Мітинг організували шиїтська парамілітарна організація та політична партія «Хезболла», а також її союзниця — партія «Амаль». Сотні протестувальників виступили проти судді Тарека Бітара, який розглядає справу вибуху у порту Бейрута. Демонстранти вважають, що суддя упереджений.
Проте під час акції із сусіднього кварталу почали стріляти, намагаючись розігнати протестувальників. Хто це зробив, наразі невідомо. Нападники використовували гранатомети та автомати, серед них були й снайпери.
Прем'єр-міністр Лівану Наджиб Мікаті закликав до спокою і застеріг від спроб втягнути Ліван в насильство. Армія закликала мирних жителів покинути зону навколо інциденту і попередила, що вони будуть стріляти в будь-кого, хто відкриє вогонь. «Хезболла» та «Амаль» закликали своїх прихильників зберігати спокій і «не впадати в злісну ворожнечу».
Цей інцидент стався на тлі зростання напруги довкола розслідування вибуху у порту Бейрута у серпні 2020 року, коли загинули понад 200 людей. У «Хезболлі» суддю Бітара звинуватили у політичних переслідуваннях, оскільки той намагався допитати низку колишніх високопосадовців.
Доповнено 17:00. Як повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, українців серед постраждалих наразі немає. Українське посольство відкрило цілодобову гарячу лінію для надання допомоги нашим громадянам: +961 5921 668.
Криза у Лівані
Наразі Ліван переживає важку економічну та фінансову кризу, яку Світовий банк назвав однією з найгірших у світі за останні 150 років. Вона значно поглибилася після масштабного вибуху в порту Бейрута.
Країна бореться з дефіцитом палива, ліків та товарів першої необхідності на тлі скорочення валютних резервів та економіки загалом.
Через брак дизпалива страждає не тільки виробництво електроенергії, а й доступ до води, оскільки помпові станції теж працюють на дизельному паливі. Аптеки ж оголосили страйк, оскільки не можуть розрахуватися з іноземними постачальниками.
Нині понад 60% населення Лівану живе за межею бідності, значно зріс рівень безробіття. Паралельно з кризою економічною в Лівані триває криза політична: уже майже рік там немає постійного уряду. На початку липня тодішній виконувач обов'язків прем'єр-міністра Лівану Хасан Діаб навіть попросив міжнародну спільноту про економічну допомогу та заявив, що відмова поставить під загрозу «життя ліванців і єдність Лівану».
- Поділитися: