Ліван у вівторок, 21 січня, оголосив про формування нового уряду, який очолить чинний прем’єр-міністр Хасан Діяб.

Про це повідомляє Reuters.

Новий уряд складається з 20 міністрів, яких підтримали основні політичні сили країни. Прем’єр назвав його технократичною «командою порятунку» для країни, в якій із середини жовтня 2019 року на тлі економічної кризи тривають вуличні протести. Тоді прем'єр-міністр Саад Харірі подав у відставку.

Зазначається, що однією з головних причин припинення політичної кризи в країні став тиск ісламістської партії «Хізбалла», яка має більшість у ліванському парламенті.

Нагадаємо:

  • Протести в Лівані почались 17 жовтня 2019-го після того, як уряд країни оголосив про запровадження збору на користування такими месенджерами, як WhatsApp, для здійснення телефонних дзвінків. Збір мав становити 0,20 долара на день.
  • Пізніше уряд скасував це рішення, однак протести продовжились і були спрямовані проти корупції та уряду Лівану на тлі безпрецедентної економічної кризи в країні.
  • Тривалий час протести в Лівані були мирними, однак в останні дні між протестувальниками й правоохоронцями відбулися сутички. Зокрема, поліція використовувала сльозогінний газ і водомети та «гналася» за сотнями чоловіків і жінок-протестувальників.
  • Станом на 19 січня рятувальники Лівану повідомили про поранення понад 370 людей під час кількагодинних сутичок між силовиками та протестувальниками у Бейруті, столиці Лівану.
Поділитись: