У Лівії в аеропорту міста Місрата дрон знищив літак Іл-76ТД із гуманітарним вантажем, який виконував рейс з Анкари до Місурати в рамках співпраці з Міжнародною організацією Червоного Хреста.

Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на директорку української компанії «Скайавіатранс», якій належить літак, Олену Малахову.

За її словами, безпілотник обстріляв літак відразу після прибуття в аеропорт, коли здійснювалося вивантаження гуманітарного вантажу.

Всього було випущено кілька снарядів, перший з них влучив у праве крило і спровокував пожежу. В результаті літак повністю згорів. Імовірно, вантаж також було повністю знищено.

Згідно з інформацією, у момент обстрілу на борту перебувало кілька членів екіпажу, вони встигли евакуюватися. В результаті обстрілу ніхто з восьми членів екіпажу не постраждав. Наразі вони чекають на повернення до України.

Водночас, за даними МЗС, в результаті атаки постраждав оператор екіпажу літака, а також було знищено паспортні документи штурмана.

За словами Малахової, поки один дрон обстрілював український літак, інший безпілотник проводив фото- і відеофіксацію. Через 40 хвилин після інциденту фото і відео удару з’явилися на сайтах російських ЗМІ і блогерів, зазначила вона.

Водночас, агенція Bloomberg із посиланням на самопроголошену «Лівійську національну армію» бунтівного генерала Халіфа Хафтара повідомила, що у Місраті було знищено російський літак, що перевозив зброю для прозахідного Уряду національної єдності, який підтримує ООН.

Нагадаємо, на початку липня близько 40 людей загинули під час авіаудару, нанесеного по центру розміщення мігрантів у столиці Лівії Триполі.

Поділитись: