У самопроголошеній «ЛНР» розповсюдили фейкову новину про те, що українські військові біля Станиці Луганської зґвалтували американську фотографку Туеру Блатті. Сама фотографка заявила, що вже декілька місяців не була у зоні бойових дій на Донбасі.

Так, «медіа» самопроголошеної «ЛНР» повідомили з посиланням на «Народну міліцію ЛНР» про те, що фотографка Туера Блатті приїхала на Донбас 10 травня, а 15 травня разом з українськими військовими відправилась на фотосесію у лісовий масив Станично-Луганського району.

У «ЛНР» кажуть, що військові та фотографка вживали алкоголь. Так, на пропускному пункту їх зупинили нацгвардійці через водіння у нетверезому стані. Дівчину перенесли до пункту тимчасового розміщення співробітників Нацгвардії та зґвалтували її.

Також бойовики вважають, що українські військові планують інсценувати загибель журналістки.

Водночас ці події — вигадка. Сама фотографка заперечила, що її зґвалтували.

«Ця інформація — повна нісенітниця. Якщо сказати словами президента США — це фейкові новини. Я не була в зоні бойових дій на Донбасі місяці. А всі українські солдати, з якими я працювала, зіркові солдати», — написала Туера Блатті у Facebook.

Туера Блатті — американська фотографка, яка з 2018 року висвітлювала війну на Донбасі. Вона підготувала фотопроєкт «Фронт—мирне життя: Українські революціонери забутої війни», який показували в Українському Інституті Америки.

Нагадаємо, у зоні бойових дій на Донбасі 17 травня біля Авдіївки бойовики поранили одного українського військового.

Поділитись: