У самопроголошеній «ДНР» заявили, що коронавірус могли створити в «біологічних лабораторіях України». Водночас Всесвітня організація охорони здоров'я заявляє, що коронавірус має тваринне походження і немає жодних доказів про штучне створення вірусу.

Представник так званої «народної міліції» самопроголошеної «ДНР» заявив, що в Україні діє 15 американських біологічних лабораторій: у Києві, Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Вінниці, Тернополі, Львові та Ужгороді, а роботою керує ЦРУ. Бойовики вважають, що у 2009 році з цих лабораторій міг «відбутися витік небезпечних штамів».

Раніше про американські лабораторії в Україні та витік звідти небезпечних штамів заявляли депутати партії «Опозиційна платформа — За життя», зокрема Віктор Медведчук, який також є кумом президента РФ Володимира Путіна.

Зазначимо, що у посольстві США в Києві зазначили, що в Україні є американські біологічні лабораторії.

«Програма зі зменшення біологічної загрози Міністерства оборони США працює з урядом України над консолідацією і знешкодженням патогенних мікроорганізмів і токсинів, що викликають стурбованість на українських державних об'єктах, водночас дозволяючи проводити мирні дослідження і розробку вакцин», — повідомили в посольстві.

Там додали, що спільні зусилля з МОЗ України, Держслужбою з питань безпеки харчових продуктів, Міноборони та Національною академією аграрних наук можуть гарантувати, що небезпечні збудники не потраплять до чужих рук.

У дипустанові зазначили, що така програма роботи з Україною створена для роботи над зменшенням хімічних, біологічних та радіологічних ризиків.

Крім того, речниця ВООЗ Фадела Чайб заявляла, що усі докази свідчать про те, що вірус має тваринне походження і не був створений у лабораторії.

А глава Уханьского інституту вірусології Юань Чжімінь заявив, що не вірить у те, що люди володіють достатніми знаннями для створення SARS-CoV-2. Він також запевнив, що вірус не міг піти саме з інституту.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 26 квітня в Україні коронавірус лабораторно підтвердили у 8617 людей. З них 209 пацієнтів померли та 840 — одужали.

Поділитись: