Мурал, рисвячений українському солісту Паризької національної опери Василю Сліпаку («Міф»), який загинув на Донбасі, Львів, 29 червня 2020 року
Фото:

Галина Терещук/«Радіо Свобода»

На вулиці Дорошенка у центрі Львова створили мурал, присвячений українському солісту Паризької національної опери Василю Сліпаку («Міф»), який брав участь у війні на Донбасі і загинув там.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Мурал відкрили 29 червня у річницю смерті Сліпака — 29 червня 2016 року він загинув від кулі снайпера.

«Дуже професійно зроблено і передає цей мурал сутність Василя, сутність його життя передано на дуже обмеженому просторі, на стіні», — сказав брат Василя Сліпака Орест.

Дивіться інтерв'ю hromadske з Василем Сліпаком.

Площу, на якій створено мурал, також назвали іменем загиблого співака. Під час відкриття стінопису чоловіча хорова капела «Дударик», у якій співав Василь Сліпак, виконала пісні, які співав і він, зокрема на фронті.

«Наше основне завдання, щоб глядач відкрив для себе меседж: тут поєднані дві особи Василя-воїна та митця. Звичайно, перша — більша, бо вона в контексті сирої землі, це останній його бій, підсвічений сценічними софітами», — цитує «Укрінформ» Святослав Владика, керівник групи митців «Sacred Universe», що працювала над проектом.

На церемонії відкриття стінопису був і мер Львова Андрій Садовий. Він опублікував фото мурала.

Нагадаємо, у вересні 2019 року президент Володимир Зеленський під час виступу на Генасамблеї ООН показав снайперську кулю, що вбила Василя Сліпака.

Василь Сліпак загинув 29 червня біля селища Луганське на Донеччині. Сліпак був кулеметником. На передовій його знали як бійця «Міфа», тобто «Мефістофеля». За словами його побратимів, співак загинув від кулі снайпера із автоматом в руках, коли бійці відбивали атаку бойовиків. 

30 червня президент Петро Порошенко нагородив Василя Сліпака орденом «За мужність» посмертно. У лютому 2017 року президент присвоїв Сліпаку звання Героя України.

У жовтні 2018-го у Парижі встановили меморіальну дошку Василю Сліпаку.

Поділитись: