Першу частину меморіалу Героїв Небесної Сотні площею у 550 квадратних метрів відкрили 23 серпня у Львові на розі вулиць Кривоноса й Замкової.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Львівської міської ради.

Наразі збудували меморіальну стелу, на якій встановлені портрети 107 героїв Небесної сотні, та три оглядові майданчики. Стелу покрили кортеном — матеріалом, який змінює з часом свою фактуру й символізує палаючий вогонь.

Кожен портрет містить ім’я, роки життя героя і його гасло, а також отвір для квітів. Усі портрети погоджені з родинами загиблих.

На церемонію прийшли близько 40 родин героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності, ветерани війни, духовенство, представники влади і міськголова Львова Андрій Садовий.

За проєктом, меморіал має складатися з двох частин. У 2020-му планують ще добудувати пішохідний міст між пагорбами вздовж вулиці Кривоноса, який вестиме відвідувачів на терасу, де сьогодні відкрили стелу.

На мосту встановлять сталеве накриття, в якому виріжуть імена героїв Небесної сотні. У дощову погоду крізь них стікатиме вода як символ «вічних сліз» за загиблими. У сонячні дні літери підсвічуватимуться промінням.

Крім того, згідно із задумом архітекторів, на мосту розташують п’ять плит, які символізуватимуть дні, коли загинуло найбільше учасників Революції Гідності.

«Від усіх родин дякую вам за пам'ять — вона є надзвичайно важливою. Поки ми пам’ятаємо, доти наші Герої живуть з нами. Але хочу нагадати всім — Герої Небесної Сотні, Герої російсько-української війни віддали життя за те, щоб ми продовжували жити, щоб ми змогли реалізувати те, що не встигли вони», — звернувся Володимир Боднарчук, голова ГО «Родина Героїв Небесної Сотні».

Другу чергу меморіалу фінансуватимуть коштом інвестицій на конкурсній основі. Поки проєкт будівництва моста на експертизі.

Нагадаємо, будівництво меморіалу Героїв Небесної Сотні в Києві відклали через арешт Апеляційним судом території вулиці Інститутської до закінчення слідчих експериментів у справі загибелі людей під час Майдану.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Автор: Ігор Бігун
Поділитись: