Виконавчий комітет Львівської міської ради відмовився передати родичам у Росії прах радянського офіцера Народного комісаріату внутрішніх справ Миколи Кузнєцова.

Про це повідомили в «Интерфакс-Украина».

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко повідомив, що міськрада отримала відповіді на запити з Міністерства культури та СБУ щодо передання останків офіцера.

За його словами, у Мінкульті відповіли, що передання останків Кузнєцова представникам держави-агресора є небажаним і передчасним, а в СБУ — що це питання може бути враховано під час відновлення переговорного процесу між Україною та РФ.

Члени виконавчого комітету підтримали пропозицію Москаленка про відмову в переданні праху Миколи Кузнєцова.

З проханням про передання останків радянського шпигуна Миколи Кузнєцова до міськради звернулася його племінниця Маргарита Брюханова.

Кузнєцов загинув навесні 1944 року на території Львівської області. У 1960 році його останки перенесли до Львова на Пагорб Слави, де могила розміщується донині.

Кузнєцов підпадає під дію закону про декомунізацію як агент ОҐПУ і НКВС в 1930-1938 роках. Учасник колективізації та придушення рухів опору. Крім замахів на представників німецької окупаційної адміністрації, він «здійснював провокації проти українського визвольного руху, в результаті яких нацистські окупанти страчували заручників».

Поділитись: