Світ

У Литві поліція порадила режисеру зняти прапор ЛГБТ, «поки не згорів будинок»

4 вересня, 2018 00:41
Світ/У Литві поліція порадила режисеру зняти прапор ЛГБТ, «поки не згорів будинок»
Зберегти
Вигляд
Литовський режисер Ромас Забраускас розповів, що в під’їзді його будинку виникла пожежа. Режисер пов’язує це з тим, що він вивісив на балконі райдужний прапор — символ ЛГБТ.

Литовський режисер Ромас Забраускас розповів, що в під’їзді його будинку виникла пожежа. Режисер пов’язує це з тим, що він вивісив на балконі райдужний прапор — символ ЛГБТ.

Про це Забраускас повідомив у Facebook, передає «Новая Газета».

Він розповів, що декілька тижнів тому невідомі підпалили офіс Литовської ліги геїв. Саме після цього режисер вивісив на своєму балконі райдужний прапор.

Забраускас зазначив, що згодом у під’їзді його будинку загорілися двері в одну з квартир. Всередині помешкання нічого не горіло, тому режисер зробив висновок, що хтось навмисно підпалив двері.

Він повідомив поліції про цей підпал та пов’язав його зі своїм райдужним прапором та підпалом офісу Литовської ліги геїв.

«На жаль співробітниця поліції неохоче прийняла мою історію. Спочатку сказала: «як це все пов’язано?». Потім просто наказала мені зняти райдужний прапор. Я сказав, що її коментар неадекватний. Вона повторила, що я повинен зняти прапор, бо її хвилює безпека будинку, і сказала, я цитую: «зніміть цей прапор, поки не згорів весь будинок». Після цього я не відчув себе краще та безпечніше. Я відчув себе приниженим за спробу допомогти поліції розслідувати злочин», — написав Забраускас.

Також він закликав усіх вивісити на балконі райдужний прапор на знак підтримки ЛГБТ-спільноти Литви.

Раніше представник ЛГБТ із Криму розповів, що після анексії півострова місцеві правоохоронці били та катували його, змусивши покинути територію Криму.

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти