Війна

У Литві запустили аналогічний до «Миротворця» проект «Vatnikas»

16 березня, 2018 12:03
Війна/У Литві запустили аналогічний до «Миротворця» проект «Vatnikas»
Зберегти
Вигляд
У Литві запустили аналог українського сайту «Миротворець» — портал «Vatnikas» для боротьби з російською пропагандою.

У Литві запустили аналог українського сайту «Миротворець» — портал «Vatnikas» для боротьби з російською пропагандою.

Про це повідомляє видання Lietuvos žinios.

Зазначається, що мета цієї сторінки — «регулярно та інтенсивно боротися з пропагандою, поширюваною Росією законним шляхом».

Видання додає, що сайт з'явився у відповідь на нещодавню публікацію списку так званих «ельфів» — близько тисячі литовських активістів, які борються проти пропаганди Кремля.

«Тепер це відповідь. Віртуальні «ельфи» вирішили почати публікувати тих, хто нерозривно пов'язаний з поширенням ворожої пропаганди, дезінформації, маніпулюванням і прагненням впливати на людей», — зазначає видання.

Голова Спілки журналістів Литви Дайна Радзавічюс, коментуючи появу сайту, зазначила, що «це наслідок інформаційної війни». Автори «Vatnikas» наголосили, що вони будуть вести свою діяльність анонімно.

Зазначимо, що ООН звинувачує сайт «Миротворець» у порушенні права на приватне життя і презумпції невинуватості. З 2014-го року на сайті публікуються персональні дані тисяч людей, у тому числі медіа-фахівців і активістів неурядових організацій, називаючи їх прихильниками бойовиків і тероризму. При цьому «Миротворець» співпрацює з СБУ, Генштабом, прикордонниками і МВС.

Пов`язані новини