Влада Люксембургу остаточно погодила скасування оплати в громадському транспорті країни з березня 2020 року. В такий спосіб влада хоче розвантажити автомобільні дороги.

Як повідомив міністр з громадських робіт Люксембургу Франсуа Бауш, з 1 березня 2020 року стане безкоштовним залізничний транспорт, автобуси та трамваї. Проте на залізниці платними залишаться квитки першого класу.

Міністр зазначив, що це рішення є «родзинкою в масштабній стратегії у сфері транспорту».

Влада карликової держави розраховує, що безкоштовний громадський транспорт дозволить зменшити кількість автомобілів на дорогах. Автошляхи Люксембургу завантажені зокрема через те, що щоденно до країни на роботу приїжджають близько 200 тисяч людей із Франції, Німеччини та Бельгії.

Вже зараз держава субсидує громадський транспорт Люксембургу на 90%, або на 491 мільйон євро на рік. Забезпечення повністю безкоштовного проїзду потребуватиме ще понад 40 мільйонів євро.

Таким чином, Люксембург, населення якого складає близько 600 тисяч людей, стане першою країною в світі з повністю безкоштовним громадським транспортом.

Нагадаємо, 12 липня міський голова Києва Віталій Кличко підписав розпорядження щодо підвищення тарифів на перевезення у міському транспорті, а саме: метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері та у міській електричці. Від 14 липня разовий квиток на проїзд в одному із видів транспорту коштує 8 гривень.

12 липня під Київською адміністрацією місцеві жителі протестували проти підвищення цін на проїзд у громадському транспорті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 8 гривень за проїзд: три питання про подорожчання столичного транспорту

Поділитись: