Близько 45 тисяч людей влаштували в Мадриді акцію протесту проти політики уряду країни щодо каталонських сепаратистів.

У демонстрації взяли участь прихильники правих та ультраправих партій, вони вигукували гасла «Слава Іспанії!», «За об’єднану Іспанію. Вибори зараз!».

Акція протесту опозиції Іспанії проти політики уряду щодо Каталонії, Мадрид, 10 лютого 2019 року
Фото:

EPA-EFE/VICTOR LERENA

Учасники акції вважають, що прем’єр країни Педро Санчес проводить занадто м’яку політику щодо регіонального уряду Каталонії. Зокрема вони наголошують, що пропозицію Санчеса каталонським сепаратистам провести переговори за круглим столом можна порівняти з капітуляцією.

У зв’язку з цим партії, що організували акцію — «Народна партія», «Громадяни» та Vox — вимагають проведення дострокових парламентських виборів. Чергові вибори заплановані на 2020 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Примара незалежності: що змінилося за рік після референдуму в Каталонії

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Поділитись: