Світ

У Мадриді відкриють перший будинок літніх людей для геїв

22 серпня, 2018 17:52
Світ/У Мадриді відкриють перший будинок літніх людей для геїв
Зберегти
Вигляд
У Мадриді відкриють перший будинок літніх людей для геїв. Фінансувати його буде місцева влада.

У Мадриді відкриють перший будинок літніх людей для геїв. Фінансувати його буде місцева влада.

Про це повідомляє The Local.

Ідея створення такого центру належить Федеріку Арментеросу. Над нею він працював майже 10 років.

Федерік вирішив створити спеціальний центр літніх людей для геїв після свого негативного досвіду перебування у центрі загального профілю. Тоді чоловіка уникали та називали «дивним» через його орієнтацію, Федерік — гей.

«Вони почали уникати мене та ображати», — сказав Арментерос.

Нині Федеріку 70 років, він керує центром «Фундація 26 грудня», названим на честь 26 грудня 1979 року. Тоді під час диктатури генерала Франко скасували закон щодо ув'язнення геїв.

Чоловік вважає, що люди, які провели своє життя без відчуття свободи ЛГБТ-руху, мають право «достойно прожити свої останні дні».

«Є люди, яким нині 80, і вони ніколи не відчували свободи існування ЛГБТ-руху, адже її не існувало до 2005 року, коли пункт про одностатеві шлюби вилучили з кримінального кодексу», — сказав Арментерос.

Розраховують, що в центрі проживатимуть 66 постійних мешканців. Ще 30 будуть приходити туди лише вдень.

Центр фінансуватиме місцева влада, яка дала дозвіл на його створення. Відкрити будинок літніх людей для геїв планують до кінця 2018 року.

Іспанія легалізувала одностатеві шлюби та надала їм право на усиновлення дітей у 2005 році.

3 серпня в Єрусалимі понад 15 тисяч людей долучилися до гей-прайду на тлі ухвалення закону про сурогатне материнство та всиновлення, який не передбачає подібну можливість для гомосексуальних пар або трансгендерів.

 

 

 

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти