У Мадриді відкриють перший будинок літніх людей для геїв. Фінансувати його буде місцева влада.

У Мадриді відкриють перший будинок літніх людей для геїв. Фінансувати його буде місцева влада.

Про це повідомляє The Local.

Ідея створення такого центру належить Федеріку Арментеросу. Над нею він працював майже 10 років.

Федерік вирішив створити спеціальний центр літніх людей для геїв після свого негативного досвіду перебування у центрі загального профілю. Тоді чоловіка уникали та називали «дивним» через його орієнтацію, Федерік — гей.

«Вони почали уникати мене та ображати», — сказав Арментерос.

Нині Федеріку 70 років, він керує центром «Фундація 26 грудня», названим на честь 26 грудня 1979 року. Тоді під час диктатури генерала Франко скасували закон щодо ув'язнення геїв.

Чоловік вважає, що люди, які провели своє життя без відчуття свободи ЛГБТ-руху, мають право «достойно прожити свої останні дні».

«Є люди, яким нині 80, і вони ніколи не відчували свободи існування ЛГБТ-руху, адже її не існувало до 2005 року, коли пункт про одностатеві шлюби вилучили з кримінального кодексу», — сказав Арментерос.

Розраховують, що в центрі проживатимуть 66 постійних мешканців. Ще 30 будуть приходити туди лише вдень.

Центр фінансуватиме місцева влада, яка дала дозвіл на його створення. Відкрити будинок літніх людей для геїв планують до кінця 2018 року.

Іспанія легалізувала одностатеві шлюби та надала їм право на усиновлення дітей у 2005 році.

3 серпня в Єрусалимі понад 15 тисяч людей долучилися до гей-прайду на тлі ухвалення закону про сурогатне материнство та всиновлення, який не передбачає подібну можливість для гомосексуальних пар або трансгендерів.

 

 

 

Поділитись: