Влада Мексики розпочала перший офіційний підрахунок жертв воєн наркокартелів у країні. Знайдено три тисячі таємних поховань, а в них рештки майже п'яти тисяч убитих.

Як повідомляє The Guardian, очільниця національного комітету з пошуку зниклих безвісти Карла Куінтана сказала, що багато останків ще не ідентифіковані. Цифри про загиблих не остаточні, пошукові загони продовжують роботу.

За її словами, один із таких пошукових загонів у штаті Сіналоа нещодавно знайшов сумки, повні тисяч кісток пальців. Імовірно, людям під час тортур відрізали руки.

Сплеск насильства в Мексиці, якому передував розпад у 1990-х роках колумбійських наркосиндикатів, стався у 2006 році внаслідок посилення конкуренції між ворогуючими наркокартелями, що призвело до конфронтації з урядовими військами і поліцією. Відтоді, доповідає The Guardian, загинуло понад 200 тисяч людей, а кількість зниклих оцінюється у 40 тисяч.

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор, який прийшов до влади у 2018 році, почав активну кампанію з пошуку зниклих безвісти. Він пообіцяв мексиканцям створити спеціальну базу даних.

Раніше суд у США засудив до довічного ув’язнення одного з найвідоміших наркобаронів світу, мексиканця і лідера наркокартелю Сіналоа Хоакіна Гузмана Лоера, відомого як «Ель-Чапо» (Коротун).

У лютому федеральний суд Нью-Йорка визнав «Ель-Чапо» винним за 10 пунктами звинувачення, серед них — участь у злочинній групі, змова з метою відмивання отриманих від продажу наркотиків доходів, контрабанда кокаїну, героїну, марихуани та інших наркотиків.

Гузман був ватажком наркокартелю «Сіналоа» — найбільшого постачальника наркотиків у США.

У 2016 році «Ель-Чапо» втік із мексиканської в'язниці через тунель, але пізніше його затримали. У січні 2017 року мексиканьска влада передала «Ель Чапо» до США, де він розшукувався за контрабанду наркотиків у особливо великих об’ємах.

Поділитись: